captcha

Jūsų klausimas priimtas

Latvijos prezidentas: ES migracijos politika nepasiteisino

Europos Sąjungos migracijos politika nepasiteisino, kadangi prieglobsčio prašytojų srautas nemažėja. Tai trečiadienį pareiškė Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis.
Scanpix/Reuters nuotr.
Scanpix/Reuters nuotr.

„ES migracijos politika nepasiteisino. Mes kasdien matome, kad prieglobsčio Europoje ieškančių žmonių srautas neišsenka, reikia rasti sprendimą jam apriboti“, – sakė R. Vėjuonis. Jis paragino įvykdyti ankstesnius susitarimus dėl ES išorinių sienų apsaugos stiprinimo, taip pat dėl prieglobsčio ieškotojų repatriacijos mechanizmų.

Pasak prezidento, Latvija pasirengusi priimti pabėgėlius, bet tik remdamasi savanoriškumo principu. „Mes esame prieš privalomų kvotų įvedimą ir labai santūriai žiūrime į baudų už atsisakymą priimti prieglobsčio ieškotojus taikymą“, – pridūrė R. Vėjuonis.

Gegužės pradžioje pasirodė pranešimų, jog Europos Komisija ketina svarstyti galimybę įvesti mokestį šalims, atsisakančioms priimti pagal nustatytas kvotas atvykusius į Europos Sąjungą pabėgėlius, bauda gali sudaryti apie 250 tūkstančių eurų už žmogų.

Latvija sutiko iki 2017 metų pabaigos priimti 531 pabėgėlį iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių. Naujausiais sociologų duomenimis, valdžios sprendimui priimti migrantus nepritaria 76,6 procento Latvijos gyventojų. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...