captcha

Jūsų klausimas priimtas

Europolas turės daugiau galių kovoti su terorizmu

Trečiadienį Europos Parlamentas (EP) nutarė išplėsti Europos policijos biuro (Europolo) įgaliojimus kovoti su terorizmu ar kibernetiniais išpuoliais, o kartu sustiprinti šio biuro demokratinę priežiūrą.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Su ES Taryba jau suderintos taisyklės suteiks teisę Europolui steigti specializuotus padalinius, skirtus atremti kylančias grėsmes, taip pat aiškiau apibrėš nuo šių metų sausio 1 d. veikiančio Europos kovos su terorizmu centro funkcijas.

Tam tikrais atvejais Europolas galės keistis informacija su privačiomis bendrovėmis, pavyzdžiui, siekiant pašalinti teroristinių organizacijų svetaines ar profilius socialiniuose tinkluose.

Naujosios taisyklės įpareigos ES valstybes teikti Europolui svarbią informaciją, kuri gali padėti kovoti su organizuotu nusikalstamumu ar terorizmu. Savo ruožtu Europolas kasmet turės atsiskaityti Europos Parlamentui, ES Tarybai, Europos Komisijai ir valstybių parlamentams apie gautos informacijos panaudojimą.

EP užtikrino, kaip rašoma pranešime spaudai, kad naujosios Europolo galios atitiktų duomenų apsaugos ir demokratinės priežiūros reikalavimus. Biuro veiklą prižiūrės Europos duomenų apsaugos priežiūros pareigūnas ir bendra parlamentinės priežiūros grupė, kurią sudarys europarlamentarai ir šalių parlamentų nariai.

Naujosios taisyklės bus taikomos nuo 2017 m. gegužės 1 dienos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...