captcha

Jūsų klausimas priimtas

Turkijoje pasikėsinta nušauti žurnalistą

Turkijos valdžios nemalonėn patekęs didžiausio opozicinio dienraščio redaktorius Canas Dundaras buvo užpultas prie teismo rūmų, bet jo žmonai pavyko nustumti pistoletu ginkluotą vyrą ir, laimei, žurnalistas nenukentėjo.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Du ar tris šūvius spėjęs paleisti užpuolikas sulaikytas. C. Dundaro nuomone, taip valdžia mėgina susidoroti su nepriklausoma Turkijos žiniasklaida, nes jis ir jo kolega teisiami už straipsnį, kuriame aprašyta, kaip Turkijos vyriausybė slapta gabena ginklus į Siriją. Tie ginklai skirti islamo radikalams, kad jie kariautų prieš Damasko režimą ir kurdų nacionalistus. Dėl šio straipsnio redaktorius apkaltintas valstybės paslapčių išdavimu.

Papildyta: Stambulo teismas nuteisė du žurnalistus – Caną Dundarą ir Erdemą Gulą – už valstybės paslapties atskelidimą straipsniuose. Opozicijos žurnalistai nuteisti penkerių metų kalėjimo. Tarptautiniai stebėtojai reiškia susirūpinimą dėl spaudos laisvės Turkijoje. Dar vykstant nuosprendžio skelbimui, šalia teismo pastato pasikėsinta į C. Dundarą.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...