captcha

Jūsų klausimas priimtas

Armėnija svarsto dėl Kalnų Karabacho nepriklausomybės pripažinimo

Ketvirtadienį Armėnijos vyriausybė apsvarstė įstatymo projektą dėl Kalnų Karabacho Respublikos (KKR) nepriklausomybės pripažinimo ir perdavė jį parlamentui, praneša „RIA Novosti“.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Atitinkama išvada priimta be svarstymo ir diskusijų. Be to, vyriausybė priėmė sprendimą sušaukti neeilinį parlamento posėdį.

Įstatymo projektą parengė opozicinėms frakcijoms atstovaujantys Armėnijos parlamento deputatai Zarui Postandžian ir Grantas Bagratianas.

Z. Postandžian jau ne kartą buvo pateikusi Armėnijos vyriausybei įstatymo projektą dėl KKR pripažinimo, bet ministrų kabinetas jį vis atmesdavo.

Armėnija iki šiol nepripažįsta Kalnų Karabacho nepriklausomybės, aiškindama tai nenoru pakenkti derybų procesui.

Padėtis Kalnų Karabacho konflikto zonoje smarkiai susikomplikavo naktį į balandžio 2-ąją. Vyko mūšiai, per kuriuos buvo naudojama aviacija ir artilerija. Šalys vis kaltina viena kitą pažeidinėjant paliaubas.

Armėnijos ir Azerbaidžano konfliktas dėl Kalnų Karabacho prasidėjo 1988 metų vasarį, kai Kalnų Karabacho autonominė sritis, kur gyventojų daugumą sudaro armėnai, pareiškė pasitraukianti iš Azerbaidžano SSR sudėties. 1991 metų rugsėjį autonomijos administraciniame centre Stepanakerte buvo paskelbta, kad įkuriama Kalnų Karabacho Respublika. Kilus kariniam konfliktui, Azerbaidžanas prarado Kalnų Karabacho kontrolę.

Nuo 1992 metų vedamos derybos dėl Kalnų Karabacho konflikto taikaus sureguliavimo, bet jos iki šiol nedavė rezultatų.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...