captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vokietijos kraštutinių dešiniųjų partija sieks uždrausti minaretus ir burkas

Prieš imigracijos politiką pasisakanti partija „Alternatyva Vokietijai“ (Alternative fur Deutschland, AfD) sekmadienį priėmė rinkimų manifestą, kuriame teigiama, kad islamas nesuderinamas su šalies konstitucija, ir ragina uždrausti minaretus ir burkas, rašo „The Guardian“.
 
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

AfD buvo įkurta prieš trejus metus, jos augimą paskatino migrantų krizė Europoje ir maždaug milijono migrantų, daugiausiai musulmonų, atvykimas į Vokietiją 2015 m. Partija neatstovaujama federaliniame parlamente Berlyne, bet turi narių pusėje iš 16 regioninių parlamentų. Pagal gyventojų nuomonių apklausas AfD remia 14 proc. vokiečių, todėl ši partija kelia rimtą iššūkį kanclerės Angelos Merkel konservatoriams ir kitoms partijoms prieš 2017 m. federalinius rinkimus.

Sekmadienį, antrąją AfD suvažiavimo dieną, dauguma iš 2 tūkst. jos narių pasveikino raginimus imtis priemonių prieš „islamo galios simbolius“ ir nušvilpė idėją ieškoti dialogo su Vokietijos musulmonais.

„Islamas mums svetimas dėl to, kad nesiremia religijos laisvės principu taip, kaip krikščionybė“, – pareiškė Hansas-Thomas Tillschneideras, AfD politikas iš Saksonijos-Anhalto, o jo žodžiai buvo sutikti aplodismentais.

AfD manifesto skyriuje „Islamas nėra Vokietijos dalis“ reikalaujama uždrausti minaretus ir burkas. Sekmadienio debatų metu vienas partijos narys kvietė ieškoti geresnio sutarimo su musulmonais, tačiau buvo garsiai nušvilptas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...