captcha

Jūsų klausimas priimtas

Jungtinės Karalystės kariai gali dalyvauti operacijose prieš IS

Didžioji Britanija, remianti Libijos vienybės vyriausybės kovą su teroristų grupuotės „Islamo Valstybė“ (IS), jau gretai į šalį gali pasiųsti ir savo karius. Tokią galimybę interviu laikraščiui „The Daily Telegraph“ šeštadienio vakarą išsakė Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Philipas Hammondas.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

„Negalime atmesti bet kokių galimybių, juk nežinome, kaip toliau klostysis situacija“, – kalbėjo užsienio reikalų ministerijos vadovas, kalbėdamas apie galimą Britanijos pajėgų dislokaciją Libijoje. Tiesa, F. Hamondas taip pat nurodė, kad prieš šalies karinėms pajėgoms pradedant karinius veiksmus „jūroje, sausumoje ar ore“, toks sprendimas turi būti patvirtintas Britanijos parlamente.

Beje, dar šią savaitę pasisakydamas Atstovų rūmuose Užsienio reikalų sekretorius kalbėjo visai priešingai: „Neturime jokių planų dislokuoti pajėgas šiai karinei užduočiai atlikti. Vienintelė misija, kurią šiuo metu svarstome, yra atokiai nuo fronto linijos vykdoma (...) techninė parama“.

Neseniai lankęsis Sirijoje F. Hamondas pranešė, kad Didžioji Britanija ketina Libijos vienybės vyriausybei papildomai skirti 10 mln. svarų kovai su nelegalia migracija ir terorizmu, taip pat politinio instituto ir gynybos sferos stiprinimui.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...