Pasaulyje

2016.04.21 09:52

Briuselio oro uosto sprogdintojas ten dirbo penkerius metus

BNS2016.04.21 09:52

Vienas džihadistų, praėjusį mėnesį susisprogdinusių Briuselio oro uoste, ten dirbo penkerius metus, iki 2012-ųjų, trečiadienį pranešė Belgijos televizija VTM.

Jau anksčiau tapo žinoma, kad Najimas Laachraoui prieš kelerius metus taip pat neilgai dirbo valytoju Europos Parlamente.

Jis buvo vienas iš dviejų mirtininkų, kovo 22 dieną susisprogdinusių Briuselio oro uoste per koordinuotas atakas, kurių taikiniu taip pat tapo viena metropoliteno stotis. Šie išpuoliai nusinešė iš viso 32 žmonių gyvybes.

Penkerius metus, iki 2012-ųjų, N. Laachraoui „dirbo... Briuselio oro uoste“, nurodė flamandų kalba transliuojanti televizija VTM, pridūrusi, kad jį įdarbino laikinojo įdarbinimo agentūra.

Televizija nepateikė detalių apie tai, kokį darbą oro uoste dirbo N. Laachraoui, tačiau pažymėjo, kad oro uosto darbuotojai prieš gaudami leidimus paprastai turi praeiti saugumo patikrinimą.

Televizijos pateikta informacija kol kas oficialiai nebuvo patvirtinta.

N. Laachraoui DNR buvo aptikta viename Belgijos sostinės bute, kur buvo pagaminti mirtininkų sprogdintojų diržai, panaudoti per Briuselio atakas.

Įtariama, kad 24 metų buvęs elektrotechnikos studentas taip pat pagamino bombas pernai lapkritį Paryžiuje surengtoms teroro atakoms, nusinešusioms 130 žmonių gyvybių.

Atsakomybę už išpuolius Paryžiuje ir Briuselyje prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“.

Balandžio 6 dieną Europos Parlamentas nurodė, kad vienas iš sprogdintojų 2009-ųjų ir 2010-ųjų vasarą dirbo valytoju jo būstinėje Briuselyje.

Pranešime tas asmuo nebuvo įvardytas, bet vienas tyrimui artimas šaltinis naujienų agentūrai AFP sakė, kad tai buvo N. Laachraoui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt