captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kalnų Karabache galimai pažeidžiamos paliaubos

Armėnija ir Azerbaidžanas antradienį pasiekė susitarimą dėl paliaubų mūšiuose Kalnų Karabache ir aplink jį, bet abi pusės ilgai nelaukusios pradėjo kaltinti viena kitą paliaubų pažeidimais, rašo newsru.com.
Sipa USA/Scanpix nuotr.
Sipa USA/Scanpix nuotr.

Azerbaidžano gynybos ministerija pranešė, kad Armėnijos pajėgos tęsia apšaudymus. Tiesa, ir Jeverano, ir paties Kalnų Karabacho atstovai tokius kaltinimus pavadino nepagrįstais – esą situacija ties kontaktine linija rami.

„Per pastarąją dieną Armėnijos ginkluotosios pajėgos 115 kartų pažeidė paliaubų susitarimą. Armėnijos pusė vykdė apšaudymus Karabache visomis kontaktinės linijos kryptimis“, – pranešė Azerbaidžano gynybos ministerijos atstovas Vagifas Diargachly.

Baku tikina, kad azerų pajėgos „griežtai laikosi balandžio 5-osios susitarimo stabdyti karines operacijas ties kontaktine linija“. Vis dėlto tuo pačiu metu „į priešo pozicijas ir apkasus“ smūgiuota 120 kartų.

Tačiau nepripažintos Kalnų Karabacho gynybos ministerijos atstovai kalba, kad situacija fronte rami. Nors vietomis apsišaudome, padėties tokie smulkūs incidentai esą nekeičia.

Anksčiau abi pusės suskaičiavo nuostolius, patirtus nuo praėjusio penktadienio vakaro, kai įsiplieskė susirėmimai. Azerai per kovines operacijas prarado 31 karį, o Kalnų Karabacho ir armėnai – 29 karius. Armėnijos gynybos ministras Seyranas Ohanyanas taip pat paskelbė, kad susitarimas dėl paliaubų buvo pasiektas dėl Maskvos. „Interfax“ šaltiniai taip pat teigė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskambino Azerbaidžano ir Armėnijos lyderiams bei paragino juos laikytis paliaubų.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...