captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prancūzija ragina nenuolaidžiauti Turkijai

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as šeštadienį pareiškė, kad Europos Sąjunga neturi suteikti Turkijai jokių nuolaidų dėl žmogaus teisių arba švelninti vizų režimo, siekdama užsitikrinti Ankaros garantijas, kad bus pažabotas į Europą plūstančių migrantų srautas.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

„Negali būti jokių nuolaidų žmogaus teisių srityje arba dėl vizų režimo liberalizavimo kriterijų“, – F.Hollande`as sakė žurnalistams prieš kitą savaitę Briuselyje atsinaujinsiančias įtemptas derybas tarp Turkijos ir ES.

Pagal praeitą savaitę sudarytą prieštaringai vertinamą preliminarų susitarimą Turkija sutiktų priimti visus migrantus, neteisėtai atvykstančius į Graikiją, siekiant tokiu būdu atgrasyti žmones, kurie moka dideles pinigų sumas kontrabandininkams, organizuojantiems pavojingą persikėlimą jūra į Graikijos salas.

Mainais už kiekvieną sirą, deportuotą iš Graikijos, ES priimtų tokį patį skaičių sirų pabėgėlių iš stovyklų Turkijoje, kurioje dabar yra susitelkę apie 2,7 mln. žmonių, pabėgusių nuo konflikto kitapus sienos.

Klausimas dėl žmogaus teisių Turkijoje ir vizų režimo sušvelninimo turėtų tapti „veiksniu Turkijos ir Europos ryšiams patikslinimui ir skaidrumui“, pažymėjo F. Hollande`as.

Anksčiau šią savaitę Prancūzijos lyderis sakė, kad laisvesnis vizų išdavimo Turkijos piliečiams režimas, kuris turėtų įsigalioti birželį, būtų priimtas tik tuo atveju, jeigu Ankara patenkintų 72 sąlygas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...