captcha

Jūsų klausimas priimtas

Malavis – ypatingai skurdi šalis, kurioje labiausiai trūksta elementarių žinių

Malavis – viena skurdžiausių pasaulio šalių. Čia trūksta visko: pinigų, medikamentų, bet pirmiausia – elementarių gyvenimiškų žinių, kaip išvalyti žaizdą ar kad ožkos pienas – geriamas, mat maisto itin stokojantys ir tik kukurūzais besimaitinantys gyventojai to nežino.
 
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

„Kai aplink matai tokį skurdą, į savo gyvenimą pradedi žvelgti visai kitaip“, – sako vilnietė architektė Aistė Strazdaitė, kuri į Malavį vyko savanoriauti. Dabar į Lietuvą grįžusi mergina sako, kad, jei pasidaro sunku, ji atsiverčia Malavyje slapta darytus kadrus, mat pagal vietos įstatymus atvykėliams čia griežtai draudžiama filmuoti, ir viskas nusidažo kitomis spalvomis. 

A. Strazdaitė prisijungė prie labdaros organizacijos „Child reach“, kuri padėjo vaikams Azijoje bei Pietų Afrikoje. Pirmoji savanorystė Himalajuose merginos širdyje paliko pėdsaką. 

Architektūros studijas baigusi lietuvė suprato, kad prie pasaulio keitimo ji gali prisidėti ne tik rinkdama pinigus, bet ir panaudodama savo žinias. Fondo, kurio veikla susidomėjo mergina, tikslas – padėti vienos skurdžiausių pasaulio šalių, Malavio, vaikams. 

Devynis mėnesius A. Strazdaitė dirbo su inžinierių komanda, ieškojusia naujų, Afrikai tinkančių statybos metodų. Itin skurdžiai šaliai reikėjo atrasti specifinį statybos būdą, tad komanda pasirinko pigią ir greitą, tačiau lig šiol pačių dar nebandytą statybą iš smėlio maišų. 

Mergina pasakoja, kad viena didžiausių pagalbų ten – ne tik pastatyti mokyklos pastatai, bet ir elementarių statybos žinių suteikimas. 

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Gyvenimas“ reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...