captcha

Jūsų klausimas priimtas

Įtampa Pietų Kinijos jūroje kyla

Jungtinės Valstijos įspėjo Kiniją dėl jos veiksmų Pietų Kinijos jūroje, kai čia galbūt dislokuota žemė–oras tipo raketų. Tuo metu Filipinų pareigūnai praneša, kad Kinija blokuoja prieigą į salą Pietų Kinijos jūroje.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris veiksmus Pietų Kinijos jūroje pavadino agresyviais bei pareiškė, kad Vašingtonas ateinančiais metais ketina skirti per 400 milijonų dolerių karinėms pratyboms regione vykdyti.

Tai jis pareiškė reaguodamas į neseniai Pekino šioje ginčytinoje teritorijoje galbūt dislokuotas žemė–oras tipo raketas.

Tuo metu Filipinų pareigūnai pranešė, kad Kinija šalia ginčytinos koralų salos Pietų Kinijos jūroje dislokavo kelis laivus, kurie trukdo filipiniečių žvejams patekti į įprastus žvejybos plotus ir tai didina įtampą regione, informuoja „Reuters“.

Spartlio salyne esančios Pagasos salos meras sakė, kad Kinija prie Kirino salos dislokavo iki septynių laivų. 

„Tai kelia nerimą, nes pakeliui į Pagasos salą esanti Kirino sala yra pusiaukelėje, žmonės dažnai sustoja joje pailsėti. Kinija bando mus „dusinti“. Tai akivaizdus keliavimo teisės pažeidimas, trukdąs laivybos laisvei“, – sakė meras.

Kinija situacijos nekomentavo.

Pietų Kinijos jūra yra itin svarbi tarptautinei laivybai, tačiau į kai kurias čia esančias salas pretenduoja keletas regiono valstybių.

Apžvalgininkai pastebi, kad nesutarimai dėl šių teritorijų išlieka jau dešimtis metų, tačiau pastaruoju metu įtampa tarp šalių – itin didelė.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...