captcha

Jūsų klausimas priimtas

Per Lenkiją vėl nuvilnijo demonstracijos

Savaitgalį per Lenkiją vėl nuvilnijo demonstracijų prieš tris mėnesius dirbančią vyriausybę banga. Šįkart lenkai išėjo į gatves ne tik protestuoti prieš valdančios partijos „Teisė ir teisingumas“ pastangas perimti kontrolėn Konstitucinį tribunolą, visuomeninę žiniasklaidą, bet ir palaikyti buvusį prezidentą, Solidarumo legendą Lechą Walesą. 
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

L. Walesos šalininkai rinkosi prie Solidarumo lopšio – laivų statyklos Gdanske. Jie sako: Tautos Atminties instituto paviešinti dokumentai, kurie aptikti buvusio komunistinio vidaus reikalų ministro namuose, ir kurie esą rodo, kad L. Walesa dar prieš susikuriant solidarumui buvo komunistinio saugumo informatorius, – tai bandymas iš asmeninio keršto sugriauti jo reputaciją.

L. Walesa ir Partijos „Teisė ir teisingumas“ lyderis Jaroslawas Kaczynskis kažkada buvo bendražygiai, bet vėliau tapo nesutaikomi priešai.

L. Walesa sako prie protestuotojų prisidės vėliau.  

„Walesai dar neatėjo laikas, tikėjausi, kad  jie mane supažindins su tais dokumentais, bet bijo, kad įrodysiu esąs nekaltas. Dokumentuose minimi vardai, kurių niekada negirdėjau, trys popieriai jau pripažinti suklastotais. Esu tikras, kad jie visi suklastoti“, – spėjo buvęs Lenkijos prezidentas, „Solidarumo“ lyderis L. Walesa.

Akcija Gdanske surengta po to, kai tūkstančiai lenkų, skanduodami „Mes apginsim demokratiją!“ protestavo Varšuvoje. Akcijas organizuoja neseniai įsteigtas komitetas demokratijai apginti.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...