Pasaulyje

2013.03.01 17:46

Protestuotojai sustabdė Berlyno sienos griovimą

ELTA2013.03.01 17:46

Šimtai protestuotojų penktadienį sustabdė vienos Berlyno sienos dalies griovimo darbus, praneša „The Local“.

Šimtai protestuotojų penktadienį sustabdė vienos Berlyno sienos dalies griovimo darbus, praneša „The Local“.

Penktadienio rytą apie 300 protestuotojų susirinko prie 1,3 kilometro ilgio Berlyno sienos dalies ir iš rytinės pusės suformavo žmonių grandinę. Dalį išlikusios istorinės sienos planuojama nugriauti, kad būtų galima nutiesti privažiavimą prie netoliese planuojamo statyti prabangaus daugiabučio.

Po kelias valandas trukusios demonstracijos policijos pareigūnai galiausiai pranešė, kad griovimas laikinai stabdomas. Darbininkai spėjo nugriauti tik vieną maždaug 1,5 metro ilgio sienos segmentą. Iš viso keliose vietose planuojama nugriauti 22 metrus Berlyno sienos, nes netoliese, Šprė upės pakrantėje, planuojama statyti prabangius apartamentus.

Rytų Berlyno pusėje šią sienos dalį išpiešė šimtai menininkų iš viso pasaulio, ir ji tapo labiausiai turistų lankoma vieta mieste.

Dauguma Berlyno gyventojų piktinasi šiuo sprendimu, ir daugiau nei 27 tūkst. žmonių jau pasirašė peticiją prieš sienos griovimą. Aktyvistai tikisi surinkti 50 tūkst. parašų ir pateikti peticiją kanclerei Angelai Merkel, prezidentui Joachimui Gauckui, Berlyno merui ir pagrindiniam projekto investuotojui.

Tuo metu su padėtimi susipažinęs politikas Andreasas Weegeris sakė, kad projektą sustabdyti gali tik Berlyno Senatas, nes rajonas neturi pinigų ir negali sumokėti kompensacijų žemės sklypų savininkams. Politikas sakė, kad Senatas atsisakė padėti sustabdyti statybų projektą.

Naujausi

Turkija vykdo puolimą šiaurės Sirijoje
11

Pasaulyje

2019.10.17 20:59

Turkija 120-čiai valandų stabdo Sirijos puolimą Turkija nutrauktų operaciją, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš „saugios zonos“; atnaujinta 21.30

11
Briuselyje susirinkę ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui

Pasaulyje

2019.10.17 19:17

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui Johnsonas įsitikinęs, kad britų parlamentas pritars susitarimui; atnaujinta 20.35

Recepas Tayyipas Erdoganas, Mike`as Pence`as

Pasaulyje

2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Pence`as susitiko su Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos