captcha

Jūsų klausimas priimtas

Graikijoje pabėgėliams kuriamos ir kapinės

Graikija pranešė, kad priimti pabėgėlius jau gali keturi nauji migrantų registravimo centrai keturiose salose, o dar vienas – Koso saloje – bus parengtas po kelių dienų. Tačiau Graikijos salose tenka kurti ir kapines tiems, kurie nuskendo pakeliui į Europą.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Kalbant apie registravimo centrus, Europai spaudžiant, kad Graikija kontroliuotų milžinišką migrantų srautą, Atėnai užtikrina – naujuose centruose per tris dienas tūkstančiui žmonių bus paimti pirštų atspaudai, pabėgėliai bus suskirstyti į tuos, kurie gali tikėtis prieglobsčio, ir ekonominius migrantus, kurie bus deportuoti.

Be registravimo centrų Graikijos salose tenka kurti ir kapines. Iš pradžių žuvusiems pabėgėliams laidoti buvo skirta salos kapinių dalis, bet greitai paaiškėjo – vietos jau per mažai, todėl buvo skirtas naujas plotas. Pakeliui į Europą žūva šeimos, tad nelieka kam atpažinti palaikus.

Naujose kapinėse Lesbo saloje ant daugelio antkapių užrašyta „nežinomas“. Tik numanomas amžius, data, kada rasti palaikai bei kada palaidoti. Kapinėse palaidota daugiau negu 60 žmonių, tik mažiau nei pusė atpažinti.

2015 metai buvo bene tragiškiausi – Tarptautinės migracijos organizacijos duomenimis, Viduržemio jūroje nuskendo arba dingo 3 700 žmonių, bet iš tikrųjų aukų gerokai daugiau. Graikai sako dabar gali lengviau atsidusti – per dieną atvyksta 200 žmonių, kai anksčiau pabėgėlių skaičius siekdavo 2 500 per dieną.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Pabėgėlių krizė Europoje

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...