captcha

Jūsų klausimas priimtas

Slovėnijos parlamentas atstatydino premjerą

Ekonomikos problemų ir įtarimų korupcija kamuojama Slovėnijos vyriausybė suiro, skelbia BBC.
Wikipedia nuotr.
Wikipedia nuotr.

Ekonomikos problemų ir įtarimų korupcija kamuojama Slovėnijos vyriausybė suiro, skelbia BBC.

Parlamentas balsavo už konservatoriaus ministro pirmininko Janezo Janšos atstatydinimą po to, kai iš jo koalicijos pasitraukė mažesnės partijos.

Sausį valstybinė antikorupcijos komisija apkaltino J. Janšą nedeklaravus daugiau kaip 200 tūkst. eurų pajamų. Be kita ko, išaugo visuomenės pasipiktinimas ir protestai dėl taupymo priemonių, kovojant su šalies finansų krize.

Parlamentarai paprašė opozicijos lyderės finansų ekspertės Alenkos Bratusek sudaryti naują vyriausybę.

Jei A. Bratusek pavyks suformuoti vyriausybę, ji taps pirmąja moterimi Slovėnijos ministre pirmininke nuo nepriklausomybės nuo Jugoslavijos paskelbimo 1991 metais.

A. Bratusek, anksčiau dirbusi Finansų ministerijoje, pasisakė prieš taupymo priemones, teigdama, kad jos prioritetas yra „ekonomikos augimas ir nedarbo lygio mažinimas“.

J. Janšai premjero mandatas buvo suteiktas prieš metus, tačiau jo vyriausybė nesugebėjo susitvarkyti su šalies ekonomikos problemomis.

Slovėnija į Europos Sąjungą įstojo 2004 metais, o 2007 metais tapo euro zonos nare, tačiau šalies bankų sektorius smarkiai nukentėjo nuo finansų krizės, o vėliau ir nuo euro zoną ištikusių sunkumų. Pernai Slovėnijos ekonomika susitraukė 2 proc., o nedarbas pasiekė 12 proc. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...