captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kritiniu Europos Sąjungai metu Maskva nusitaikė į galingiausią valstybę

Maskvos įsikišimas į tariamą rusų ir vokiečių kilmės merginos išžaginimo atvejį sukėlė Berlyne įtarimų, kad Rusija nori pakurstyti neramumų. Lisos F. atvejis tapo politine intriga – 13 m. paauglė pranešė policijai, kad sausį Rytų Berlyne ją pagrobė ir išžagino imigrantai. Paauglės teigimu, ją pralaikė 30 valandų, informuoja reuters.com.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Vokiečių pareigūnai mano, kad Rusija, pasitelkusi imigrantų situaciją, nori pakirsti žmonių pasitikėjimą A. Merkel, kurios reitingai dėl situacijos su pabėgėliais ir taip smuko, o Europos Sąjungos vyriausybės susiskaldė, nesutardamos, kokios šalys turėtų priimti plūstančius pabėgėlius.

Kenkdama A. Merkel, kuri laikėsi griežtos pozicijos Ukrainos klausimais, reputacijai Maskva tikisi destabilizuoti Europą ir sukurti vakuumą, į kurį nukreiptų savo galią, įsitikinę vokiečių pareigūnai.

„Rusija siekia sustiprinti susiskaldymą Europos Sąjungoje, darbuotis išvien su antieuropietiškomis, dešiniosios pakraipos populistinėmis partijomis“, – teigė pavardės nepanorėjęs minėti vokiečių pareigūnas.

Su Kremliumi „Reuters“ kol kas nepavyko susisiekti dėl komentaro.

Praėjusią savaitę dėl incidento su paaugle kilo diplomatinis ginčas – Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas apkaltino Vokietijos valdžią, kad ši slepia problemas. Berlynas įspėjo Maskvą nepasinaudoti šiuo incidentu politinei propagandai.

Berlyno prokuratūra informavo, jog paauglė 30 valandų praleido su žmonėmis, kuriuos pažinojo, o po medikų apžiūros paaiškėjo, kad ji nebuvo išžaginta.

Tačiau vanduo buvo drumsčiamas ganėtinai ilgai, kad S. Lavrovas galėtų įsikišti į Lisos F. atvejį. Lisa F. turi dvigubą pilietybę, jos šeima atvyko gyventi į Vokietiją 2004 m.

„Pabėgėlių krizė ir Lisos atvejis suteikė Maskvai galimybių labiau eksploatuoti tokias grupes, kaip rusų kilmės vokiečiai, ir žaisti vokiečių baime ir nerimu“, – teigė Vokietijos užsienio ryšių tarybos darbuotojas Stefanas Meisteris.

Visa ši istorija papiktino Berlyno rusų bendruomenę, o Rusijos žiniasklaida gausiai apie tai rašė.