captcha

Jūsų klausimas priimtas

Parengtas naujas pasiūlymas, padėsiantis D. Britaniją išlaikyti ES

Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Donaldas Tuskas antradienį pristatė pasiūlymą, padėsiantį Didžiąją Britaniją išlaikyti Europos Sąjungoje (ES). Šis pasiūlymas bus svarstomas per Europos viršūnių susitikimą, kuriame ES lyderiai turės užglaistyti likusias spragas, skelbia „Reuters“.
Iš kairės: Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas ir Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Donaldas Tuskas. Reuters/Scanpix nuotr.
Iš kairės: Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas ir Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Donaldas Tuskas. Reuters/Scanpix nuotr.

Didžioji Britanija džiaugiasi pirmadienį su ES priimtu nauju susitarimu, leisiančiu šalims užginčyti tam tikrus teisės aktus. Anot šalies premjero Davido Camerono, dabar reikia įtikinti britus balsuoti už tolesnę šalies narystę ES referendume, kuris gali įvykti šių metų birželį.

Tačiau proveržiu vadinamas susitarimas padarė mažą įspūdį kai kuriems Didžiosios Britanijos euroskeptikams, kurių nuomone, D. Camerono pastangos išsiderėti palankesnes sąlygas ES yra paprasčiausias laiko švaistymas.

D. Tuskas pranešė, kad buvo rastas sprendimas visose keturiose srityje, kuriose D. Cameronas norėjo pokyčių. Anot jo, Didžioji Britanija galės nieko nelaukdama sustabdyti socialines išmokas migrantams iš ES valstybių narių, kurie šalyje gyvena mažiau nei ketverius metus, jei britai balsuos už tolesnę šalies narystę ES bei, kaip ir kitos šalys, galės stabdyti naujus įstatymus iš Briuselio. Didžioji Britanija taip pat galės atsisakyti tolesnės politinės integracijos į 28 narių bloką.

Nepaisant svarbaus žingsnio į priekį, reikia aptarti dar daug klausimų, įskaitant vadinamojo „avarinio stabdžio“, ar socialinių išmokų imigrantams iš ES šalių sustabdymo, trukmę bei Londono finansinės industrijos saugumo užtikrinimą.

Taip pat pastebima, kad priimtus siūlymus Didžiosios Britanijos atžvilgiu dar turės pasirašyti visų 28 šalių narių lyderiai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...