Pasaulyje

2016.01.29 12:00

Rusijos žvalgyba skelbia nustačiusi, kas susprogdino keleivinį lėktuvą Egipte

15min.lt2016.01.29 12:00

Rusijos tyrėjai skelbia identifikavę oro uosto darbuotoją, kuris paslėpė sprogmenį keleiviniame lėktuve, kuriuo skrido 224 žmonės, rašo Rusijos žiniasklaida.

Skelbiama, kad paskutinį kartą šis asmuo pastebėtas Turkijoje. Bagažo kroviku Šarm aš Šeicho oro uoste dirbęs vyras įtariamas ryšiais su „Islamo valstybe“. Manoma, kad šiuo metu jis gali slapstytis Sirijoje.

Rusijos žvalgybos teigimu, viso ieškomi šeši asmenys, susiję su  oro linijų „Kogalymavia“ keleivinio lėktuvo sprogdinimu. Atsakomybę už išpuolį prisiėmė Egipte veikianti „Islamo valstybės“ atšaka.

Rusijos žiniasklaidos gautais duomenimis, ieškomas asmuo įsidarbino oro uoste prieš pat katastrofą ir iškart įsiprašė į bagažo skyrių. Pasak šaltinių, iškart po teroro akto jis spruko iš Egipto į Turkiją.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo 50 milijonų dolerių už pagalbą surasti asmenis, atsakingus už šį teroro aktą.

Praėjusių metų spalio 31 dieną Sinajuje nukritęs laineris A321 nusinešė 224 žmonių gyvybes. „Kogalymavia“ oro linijoms priklausęs laineris skraidino turistus iš Šarm aš Šeicho į Sankt Peterburgą.

Vakarų ekspertai jau prieš kurį laiką tvirtino, kad lėktuvo katastrofą galėjo sukelti sprogimas, įvykęs lėktuvui esant dideliame aukštyje. Lapkričio mėnesį tai patvirtino ir Kremlius.

„Specialistai naudojo įvairius cheminės analizės metodus, tirdami iš lainerio sudužimo vietos paimtas daleles, kurios, kaip manoma, galėjo būti susijusios su sprogmenimis. Tarp pagrindinių naudotų metodų buvo spektrinė analizė, kuri leido tiksliausiai identifikuoti tas daleles“, – šaltinis sakė naujienų agentūrai „Interfax“.