captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sirijos pabėgėliai susiduria su švietimo stoka

Žymi aktyvistė Malala Yousufzai ragina imtis veiksmų dėl milijonų namus palikti turėjusių Sirijos pabėgėlių švietimo, skelbia BBC.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

„The Malala Fund“ fondo duomenimis, beveik pusė milijono Sirijoje ar kitose regiono šalyse gyvenančių vaikų nelanko mokyklos.

Anot M. Yousufzai, be išsilavinimo liekantys sirai rizikuoja tapti „prarastąja karta“.

M. Yousufzai, kuriai Pakistano talibai buvo peršovę galvą po to, kai ši agitavo už mergaičių švietimą šalyje, šiuo metu siekia informuoti visuomenę apie Sirijos pabėgėlių švietimo stoką.

Didėjantis skaičius jaunų sirių tampa nepilnametėmis nuotakomis arba dirba ūkiuose ir gamyklose.

M. Yousufzai labdaros fondo pateiktoje ataskaitoje skelbiama, kad aukotojai padengia tik 37 proc. sumos, už kurią būtų įrengiamos patalpos, samdomi mokytojai ir sumokamos kitos išlaidos. Norint padengti trūkumą, skubiai reikia dar 1,4 mlrd. dolerių.

Kitą savaitę Londone vyks Sirijos konferencija, kur aukotojų bus prašoma prisidėti prie to, kad iki kitų akademinių metų pabaigos visi Sirijos pabėgėlių vaikai, gyvenantys Artimuosiuose Rytuose, pradėtų lankyti mokyklas.

Tačiau net Šiaurės šalys, kurios skyrė daugiausia lėšų problemai spręsti, pastebi, kad šių pinigų gali prireikti joms pačioms, atsižvelgiant į tai, kiek sirų šiuo metu atvyksta į Europą.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Pabėgėlių krizė Europoje

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close