captcha

Jūsų klausimas priimtas

ES pabėgėlių registracijos centrai pradės veikti po keturių savaičių

Graikijoje ir Italijoje planuojami įrengti pabėgėlių registracijos centrai, pasak Europos Sąjungos (ES) pabėgėlių reikalų komisaro Dimitro Avramopoulos, pradės veikti po keturių savaičių. 
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Šiuose vadinamuosiuose „hotspots“ ateityje bus registruojami visi atvykstantys pabėgėliai, kurie vėliau bus paskirstyti po ES šalis. Be kita ko, čia bus imami jų pirštų atspaudai ir duomenys apie juos tikrinami ES duomenų banke.

Komisaras per pokalbį su Vokietijos laikraščiu „Sueddeutsche Zeitung“ pripažino, kad aktyvėjant audringiems debatams dėl teisingo kurso reikia veikti greitai.

„Mes turime ne daugiau kaip keturias savaites laiko, kad pasiektume rezultatų prie sienų“, – pabrėžė D. Avramopoulos, pirmiausiai omenyje turėdamas politiškai įtemptą padėtį Vokietijoje.

Pasak komisaro, didelio pabėgėlių judėjimo pabaigos kol kas nematyti. Priešingai, jis esą sunerimęs, kad „ateinančiais mėnesiais skaičiai gali dar išaugti“. Tačiau jis įspėjo neliesti Šengeno zonos.

„Tokių šalių, kaip Graikija, pašalinimas iš Šengeno zonos problemos neišspręs“, – kalbėjo D. Avramopoulos, turėdamas omenyje Vienos ir Berlyno pastangas palei Slovėnijos, Kroatijos ir Austrijos sienas įvesti griežtas kontroles.

„Tai visiškai nepadės, pabėgėliai vis tiek atvyks“, – pridūrė jis.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Pabėgėlių krizė Europoje

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...