captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prancūzija: Sirija ir Rusija privalo nutraukti karines operacijas prieš civilius

Prancūzijos užsienio reikalų ministras pirmadienį pareiškė, kad Sirija ir Rusija privalo sustabdyti, pasak jo, karines operacijas prieš civilius ir ypač nutraukti kančias apsuptame Madajos mieste, likus dviem savaitėms iki taikos derybų, skelbia „Reuters“.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Laurentas Fabiusas nurodė, kad vaizdai iš Madajos, kurioje, pasak pagalbos agentūrų, vyrauja badas, rodo, jog Sirijos vadovas Basharas al-Assadas negali likti valdžioje. Pasak ministro, Paryžius konsultuosis su Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba, kad Sirijai būtų daromas spaudimas užbaigti „chaotiškas atakas“.

Po susitikimo su Sirijos opozicijos koordinatoriumi Riadas Hijabas L. Fabiusas reporteriams teigė, kad „Sirija ir Rusija privalo nutraukti karines operacijas prieš civilius, o ypač kančias Madajoje ir kituose Damasko režimo apsuptuose miestuose“. Rusija savo ruožtu neigia besitaikanti į civilius.

Pagalbos konvojai pirmadienį pasiekė sukilėlių kontroliuojamą Madają, kuriai vyriausybinės pajėgos ilgus mėnesius taikė blokadą.

L. Fabiusas pirmadienį susitiko su R. Hidžabu, buvusiu Sirijos premjeru, perbėgusiu į šalies opozicijos pusę 2012 metais. Gruodį opozicija jį paskyrė eiti koordinatoriaus pareigas būsimoms taikos deryboms su Damasko režimu.

JT palaikomos derybos turėtų įvykti sausio 25 dieną. Vis dėlto opozicijos pareigūnai išreiškė abejonių, ar derybos įvyks numatytu laiku, mat visų pirma jie teigia norintys matyti geranoriškas priemones iš vyriausybės pusės.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...