captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pabėgėlių srautai į Europą neslūgsta

Žiema kiek sustabdė pabėgėlių į Europą srautą, bet jis neslūgsta. Daugiau negu tūkstantis žmonių ryte keltu atplaukė į Graikijos Pirėjo uostą. Italijos pakrantės apsaugos laivai ir toliau gelbėja bėglius Viduržemio jūroje.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Vos saulė pakyla, pagalbos tarnybos ir vietos pareigūnai pradeda darbymetį. Norvegijos laivas atskubėjo laiku, iš menkų laivelių iškelta dešimtys žmonių, šįkart – daug marokiečių, daug vaikų. Norvegai padeda Italijos pakrantės apsaugos tarnybai,  pabėgėliai iš karto gauna maisto, vandens, drabužių. Jais pasirūpina medikai. Paguosti atėjo Palermo arkivyskupas.

„Už šios migracijos slypi badas ir karas. Žmonės rizikuoja gyvybėmis, kad pabėgtų nuo mirties. Norėčiau paprašyti, kad būtų gerbiamas kiekvienas asmuo, ieškantis naujo gyvenimo“, – sako Palermo arkivyskupas Corrado Lorefice.

Jungtinių Tautų duomenimis gruodį Graikiją pasiekė mažiau pabėgėlių – maždaug 92 tūkstančiai, lapkritį teko priglausti 150 tūkstančių žmonių. Vien šiuo keltu į atplaukė daugiau negu tūkstantis. Šie, daugiausia iš Sirijos ir Afganistano, iš pradžių iš Turkijos pasiekė Graikijos salas, po to Pirėjo uostą. Graikijoje nežada užsibūti.

Pabėgėlius registruojančių agentūrų duomenimis, šiemet didesnis pabėgėlių srautas į Graikiją negu į Italiją, nuo Turkijos pakrantė iki kai kurių Graikijos salų mažiau negu 10 kilometrų. Beveik milijonas pabėgėlių šiemet išsilaipino Europoje, pradėję pavojingą kelionę iš Turkijos ar Šiaurės Afrikos pakrantės.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Pabėgėlių krizė Europoje

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...