Pasaulyje

2015.12.26 22:28

Chaosas dėl stiprių potvynių Jungtinėje Karalystėje: perspėja apie pavojų gyvybei

DELFI.lt2015.12.26 22:28

Dėl stiprių liūčių ir kilusio potvynio evakuojami Šiaurinėje Anglijos dalyje esančių Lankašyro ir Jorkšyro grafysčių gyventojai, patvino upės Mančesterio ir Lidso miestuose.

Daugiau nei 300 įspėjamųjų pranešimų, 22 iš jų – griežti, paskelbta skirtingose Anglijos, Škotijos ir Velso vietose. Dėl pakilusio upių vandens patvino Salfordas, Ročdeilis ir Mančesterio miesto centras. Dėl patvinusios Ero upės Lidse paskelbtas griežtas įspėjimas.

BBC orų pranešėjas Alexas Deakinas informavo, kad stiprios liūtys po vidurnakčio judės Pietų kryptimi, taigi šiaurinės Anglijos dalies gyventojai galės lengviau atsikvėpti.

Anot A. Deakino, nors gruodžio 27 d. Šiaurės Anglijai žadamas didesnis kritulių kiekis, lietūs nebebus tokie intensyvūs.

Esminiai faktai:

Dalyje Lankašyro ir Jorkšyro grafysčių teritorijos Meteorologijos tarnyba paskelbė įspėjimus dėl liūčių. Lankašyro grafystėje – septyni griežti įspėjimai dėl potvynių, pranešantys apie gresiančius potvynius ir gyvybei kylantį pavojų.

Pavojingai pakilus upių vandeniui, vykdomos gyventojų evakuacijos Vakarų Jorkšyre, Ribčesteryje ir Veilyje. Kūčių vakarą kariai iš Kambrijos grafystės vyko į Lankašyrą padėti vietos gyventojams.

Dėl stiprių liūčių patvino kelios upės, apsėmusios gyvenamuosius namus.

Valstybinių institucijų pateikiamais duomenimis, visose upėse Lankašyro grafystėje fiksuojamas pakilęs vandens lygis.

Dėl lietaus greitkelyje M62 atsivėrė ertmė, taigi pavojinga kelio atkarpa buvo uždaryta.

Somersete sugriauta ant tilto virš Irvelo upės buvusi aludė.

Škotijos aplinkosaugos agentūra išleido per 10 įspėjimų dėl potvynio, taip pat ir kelis mažesnio rimtumo pranešimus. Gyventojams rekomenduojama nevairuoti transporto priemonių, jei tik nėra būtinybės, dalis kelių uždaryta.

Ribčesterio gyventojas Alanas Tomlinsonas BBC sakė, kad situacija ganėtinai niūri, nes daugelis namų gali būti apsemta.

„Kaimas atsidūręs tikroje apsuptyje, uždaryti keliai į Pietus ir Šiaurę, kelias į Longridžą atsidūręs pavojuje“, – pasakojo jis.

Veilyje gyvenanti kirpėja Kellie Hughes patikino, kad situacija milijoną kartų blogesnė, nei buvo prieš dvi savaites, kai taip pat buvo kilęs potvynis.

„Tai tiesiog siaubinga, tikrai blogai. Štai čia turiu smėlio maišų, darau viską, ką tik galiu“, – patikino moteris. „Visur daugybė maišų su smėliu, žmonės, panikuoja, tai mano verslas ir mano namai, dviguba grėsmė“, – pasakojo ji.