captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šiais metais ES sienas nelegaliai kirto rekordinis skaičius žmonių – 1,28 mln.

Šiais metais į Europos Sąjungą (ES) nelegaliai atvyko dagiau žmonių nei kada nors anksčiau Bendrijos istorijoje. Nuo 2015-ųjų sausio iki lapkričio siena nelegaliai kirsta 1,28 mln. kartų, rašo Vokietijos laikraštis „Welt“, remdamasis Europos Komisijos pranešimu apie „Europos sienų ir pakrančių apsaugą ir apie veiksmingesnį išorės sienų valdymą“.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Tai yra visų laikų ES rekordas, pabrėžia Europos Komisija.

Nuo 2009 iki 2014 metų užregistruota tik 813 000 nelegalaus sienos kirtimo atvejų. Komisija griežtai kritikuoja ES išorės sienų saugojimą, kuris „pasirodė esantis visiškai nepakankamas, kad būtų garantuota efektyvi ir integruota sienos apsauga“.

Komisija konstatavo: „Trečiųjų šalių piliečiai galėjo nelegaliai kirsti ES išorės sienas ir tada tęsti savo kelionę per ES, pieš tai neidentifikuoti, neregistruoti ir nepatikrinti dėl saugumo.“

Tam esą turi būti padarytas galas. Europai reikia „stiprios ir bendros politikos, saugant ES išorės sienas, kuri būtų paremta bendrai pasidalytos atsakomybės principu“. Dokumentas, kurį cituoja laikraštis, turėtų būti paskelbtas antradienį.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close