captcha

Jūsų klausimas priimtas

FTB: žudynių Kalifornijoje organizatoriai radikaliai nusiteikę buvo seniau, nei manyta

JAV Saugumo tarnybos sako nustačiusios, kad jaunų musulmonų pora iš San Bernardino Kalifornioje, kuri išžudė 14 žmonių, persisėmė radikalių pažiūrų gerokai anksčiau nei buvo manyta – netgi dar prieš jiems susipažįstant.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Teroristinės žudynės Kalifornijoje išprovokavo dar vienus debatus apie prekybą ginklais, bet vietos gyventojai sureagavo labai paprastai – stojo į eiles prie ginklų parduotuvių. Pardavimai smarkiai pašoko, be to kelis kartus padaugėjo prašymų išduoti leidimus nešiotis ginklus po drabužiais.  Taigi amerikiečiai pasirinko tradicinį įtakingos nacionalinės ginklų asociacijos šūkį – blogus vyrukus su ginklu, gali sustabdyti tik geri vyrukai su ginklais.     

„Tai ganėtinai  liūdna, kad savo miestuose ir namuose jaučiame tokią baimę“, – sakė Highlando gyventoja Jenifer Gingras.

Vietos žiniasklaidos atstovai pastebėjo, kad šį kartą ginklų, neretai – pirmą kartą, atėjo įsigyti daug moterų.

„Aš tai pat dirbu apygardai ir mūsų Kalėdų vakarėlis buvo ten pat kur ir jų, taigi, kaip žinote, pasiengimo niekada negali būti per daug. Privalai apsiginti“, – pasakojo ginklą pirkusi Angelica Carrilio.

San Bernardino žudynių tyrimas atskleidžia vis daugiau detalių apie teroristus. Atsakinėdamas į klausimus kongrese, FTB direktorius Jamesas Comey pripažino, kad ši jaunų musulmonų pora kalbėjo apie džichadą ir savižudžių akcijas dar prieš susipažindami ir susituokdami.

Tai rodo didžiausią kovos tu tokias vienišais teroristais problemą – vienintelis efektyvus ginklas yra kaimynų ir bendradarbių įtarimai, o nė vienas Amerikoje užaugusio teroristo Faruko Sajedo kaimynų ar bendradarbių nepastebėjo jokių islamiško radikalizmo požymių.  Dabar FTB aiškinasi, kaip ši pora gavo perdirbtus šaudyti serijomis automatus – juos nupirko Faruko draugas ir tolimas giminaitis, o sumokėjo už juos paėmęs beveik 30 tūkstančių dolerių greitąjį kreditą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close