Pasaulyje

2015.12.07 15:17

Prezidentė pasiūlė tris kandidatūras į Apeliacinio teismo teisėjus

BNS2015.12.07 15:17

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo buvusį generalinį prokurorą, šiuo metu Vilniaus apygardos teisme dirbantį Algimantą Valantiną, taip pat šio teismo teisėjus Antaną Rudzinską ir Godą Ambrasaitę-Balynienę skirti Lietuvos apeliacinio teismo teisėjais.

Šalies vadovė dėl šių teisėjų skyrimo paprašė Teisėjų tarybos patarimo, pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

Pretendentų į teisėjus atrankos komisija, atsižvelgdama tiek į teisinio darbo kokybės rodiklius, tiek į asmenines savybes, iš 20 atrankoje dalyvavusių kandidatų šiuos teisėjus vienbalsiai įvertino kaip tinkamiausius eiti Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų pareigas.

Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriuje dirbantys teisėjai G. Ambrasaitė-Balynienė ir A. Rudzinskas taip pat yra teisės mokslininkai, besispecializuojantys civilinės teisės ir civilinio proceso srityje. Į Vilniaus apygardos teismo teisėjo pareigas G. Ambrasaitė-Balynienė paskirta 2008 metais, A. Rudzinskas – 2007 metais.

A. Valantinas turi 30-ies metų teisinio darbo patirtį, iš jų 16 metų yra dirbęs teisėju. Šiuo metu jis yra Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas. Generalinei prokuratūrai A. Valantinas vadovavo 2005–2010 metais.

Apeliacinio teismo teisėjus skiria prezidentas Seimo pritarimu.