captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pasaulyje yra beveik 60 mln. pabėgėlių

Pasaulio gyventojų fondas ketvirtadienį paskelbė nerimą keliančią pabėgėlių statistiką. Ja remiantis, šiuo metu pasaulyje 59,5 mln. žmonių yra pabėgėliai, praneša agentūra AFP.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Daugiau kaip pusė naujų pabėgėlių yra iš Sirijos, Afganistano, Sudano ir Somalio. Vidutiniškai pabėgėliai savo gimtąsias vietas palieka 20-čiai metų. Tiek pabėgėlių, kiek yra dabar, nėra buvę nuo Antrojo pasaulinio karo, pažymima dokumente.
Be to, skaičius žmonių, kurie 2014 metais buvo priklausomi nuo humanitarinės pagalbos, viršijo 100 mln. Tai yra naujas rekordas. Nuo 2010-ųjų padvigubėjo vidaus pabėgėlių skaičius.
Iš 59,5 mln. pabėgėlių maždaug ketvirtadalis buvo 15–49 metų amžiaus moterys. Jos itin dažnai susiduria su seksualinio smurto, nepageidaujamo nėštumo ir prekybos žmonėmis pavojais, teigiama ataskaitoje. 
Šiuo metu maždaug milijardas žmonių yra konfliktų teritorijose, tai atitinka 14 proc. pasaulio gyventojų. Šiuose regionuose gyvena 60 proc. visų pasaulyje badmiriaujančiųjų žmonių ir daugiau kaip 75 proc. visų vaikų, kurie neturi galimybės baigti pagrindinės mokyklos.

 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...