captcha

Jūsų klausimas priimtas

Turkijos lietuvė: rusai į Turkiją važiuos kaip važiavę

Turkijoje gyvenanti lietuvė sako, kad šalies gyventojai visiškai pateisina kariuomenę, Sirijos pasienyje numušusią Rusijos karinį lėktuvą. Giedrės Vilkaitės Gursoy teigimu, turkai nesibaimina ir ekonominių sankcijų – tarkim, turizmas iš Rusijos ir taip sumažėjęs dėl krizės pačioje Rusijoje.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

„Eiliniai turkai visiškai pateisina tai [lėktuvo numušimą – LRT.lt]. Tai jiems tiesiog natūralu ir, atrodo, paprastai suvokiama, kad tai yra teisingas ir lauktas veiksmas, ypač po 2012 m. įvykių, kai rusų lėktuvas taip kirto Turkijos sieną. Tąkart  jis nebuvo numuštas, bet po to įvykio buvo perspėta, kad su tuo nebus taikstomasi. Tad turkų visuomenė visiškai palankiai vertina vyriausybės veiksmus lėktuvo atžvilgiu“, –situaciją aiškino LRT bendradarbė Turkijoje Giedrė Vilkaitė-Gursoy.

Pasak lietuvės, šįryt atsirado diskusijų, kiek Vladimiro Putino raginimas Rusijos piliečiams nevykti į Turkiją gali paveikti Turkijos ekonomiką. „Reikėtų priminti, kad turizmo dalis biudžete nėra tokia didelė, kaip gali atrodyti. Be to, Rusijos krizė ir taip jau paveikė turizmą Turkijoje. Šiemet buvo sulaukta labai mažai Rusijos turistų. Tad išlieka atviras klausimas, kiek paveiks šis perspėjimas. Taip pat svarstoma, kad V. Putino pyktis greitai praeis, tad kaip rusai važiavo, taip ir važiuos atostogauti į Turkiją“, – sakė G. Vilkaitė-Gursoy.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Rusijos ir Turkijos konfliktas

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close