Pasaulyje

2015.11.23 11:14

Izraelyje išsisukimas nuo karo tarnybos – nesuvokiamas dalykas

Ignas Krupavičius, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.11.23 11:14

Izraelis dėl sudėtingos geopolitinės situacijos turi būti budrus ir pasirengęs bet kurią akimirką apsiginti, todėl nenuostabu, kad šioje šalyje privalomąją karinę tarnybą turi atlikti visi jaunuoliai. Iškart po mokyklos vaikinai privalo tarnauti trejus, merginos – dvejus metus.

„Čia kariūnai ruošiami dalyvauti gelbėjimo operacijose – ar tai būtų žemės drebėjimas, ar pavojingas cheminis išpuolis. Pagrindinė užduotis – civilių apsauga ir pagalba, ištikus didelėms nelaimėms. Jaunuoliai tarnauja aštuonis mėnesius, per pirmuosius keturis vyksta baziniai kursai. Jie susipažįsta su ginklais, dalyvauja išgyvenimo pratybose, mokosi kitų kariui privalomų dalykų. Per likusius mėnesius lavinami profesiniai įgūdžiai“, – aiškina karininkas Micha Migelis.

Karinė tarnyba – kiekvieno izraeliečio pasididžiavimas. Tai visos šeimos garbė ir džiaugsmas. O Lietuvoje paplitęs išsisukimas nuo karo tarnybos – nesuvokiamas dalykas. Nepaisant įvairiausių grėsmių, trys iš keturių šauktinių siekia patekti į kovinius dalinius. Atrankai į juos organizuojamas didžiausias konkursas.

Daugiau apie tai žiūrėkite vaizdo reportaže.