Pasaulyje

2013.02.14 08:36

Australija atšaukė Šiaurės Korėjos pareigūnų vizitą

ELTA2013.02.14 08:36

Australijos vyriausybė ketvirtadienį atšaukė planuotą Šiaurės Korėjos diplomatų vizitą dėl neseniai slapta įvykdyto Pchenjano branduolinio bandymo, praneša AP. 

Australijos vyriausybė ketvirtadienį atšaukė planuotą Šiaurės Korėjos diplomatų vizitą dėl neseniai slapta įvykdyto Pchenjano branduolinio bandymo, praneša AP.

Pareigūnai iš Šiaurės Korėjos šį savaitgalį turėjo atvykti į Kanberą bandyti vėl atidaryti savo ambasadą, kurią Pchenjanas uždarė dėl finansinių priežasčių 2008 metais.

Norą atidaryti ambasadą praėjusį mėnesį pasveikino Australijos užsienio reikalų ministras Bobas Carras, kuris teigė, kad tai Australijai suteiks galimybę pareikšti susirūpinimą dėl Šiaurės Korėjos „katastrofiškos žmogaus teisių situacijos“.

Tačiau antradienį Pchenjanas, nepaisydamas Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijų, atokioje požeminėje bazėje susprogdino branduolinę bombą. Australijos premjerė Julia Gillard pasmerkė šį bandymą, kuris yra laikomas svarbiu Pchenjano žingsniu link bombos sukūrimo, kuri tiktų raketai, galinčiai smogti JAV.

„Mes atidėjome Šiaurės Korėjos diplomatų vizitą į Australiją, atsakydami į įvykdytą bandymą“, – Senatui sakė B. Carras. Jis pridūrė, kad Australija vis dar ketina leisti Šiaurės Korėjai atidaryti ambasadą.

Australijos ir Šiaurės Korėjos diplomatiniai santykiai įtempti. Australija įvedė sankcijas Pchenjanui 2006 metais dėl šalies pastangų sukurti branduolinį ginklą.  

Naujausi

Turkija vykdo puolimą šiaurės Sirijoje
11

Pasaulyje

2019.10.17 20:59

Turkija 120-čiai valandų stabdo Sirijos puolimą Turkija nutrauktų operaciją, jei kurdų kovotojai pasitrauks iš „saugios zonos“; atnaujinta 21.30

11
Briuselyje susirinkę ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui

Pasaulyje

2019.10.17 19:17

ES lyderiai vienbalsiai pritarė „Brexito“ susitarimui Johnsonas įsitikinęs, kad britų parlamentas pritars susitarimui; atnaujinta 20.35

Recepas Tayyipas Erdoganas, Mike`as Pence`as

Pasaulyje

2019.10.17 19:16

JAV viceprezidentas Pence`as susitiko su Erdoganu, spausdamas nutraukti ugnį Sirijoje susitikimas akis į akį užsitęsė iki beveik pusantros valandos