captcha

Jūsų klausimas priimtas

Už Pietų Amerikos genties atstovų galvas kolekcionieriai moka 30 tūkst. eurų

Keturis mėnesius po Pietų Ameriką keliavusi Kristina Stalnionytė paskutines savaites nutarė aplankyti šuarus – karingiausią Pietų Amerikos gentį, kuri moterį pasitiko su šautuvais, mat už šios genties atstovų galvas kolekcionieriai moka po 30 tūkst. dolerių.
K. Stalnionytės nuotr.
K. Stalnionytės nuotr.

Amazonės džiunglės – viena egzotiškiausių ir pavojingiausių Žemės vietų, o čiabuviai šuarai moterį pasitiko su ginklais rankose. Tiesa, ne tik todėl, kad baltas veidas čia reiškia įsibrovėlį. Neseniai šalyje buvo sulaikyti du vyrai, gabenę nukirstas šuarų genties atstovų galvas.

Kadaise ši gentis kaip trofėjus kolekcionavo stiprių vyrų arba šamanų galvas. Kaukolės buvo reikalingos kerštingoms priešų sieloms įkalinti. Dabar kolekcionuojamos pačių šuarų galvos – sakoma, kad kolekcionieriai už tokį trofėjų pasirengę pakloti didžiules sumas.

„Už vieną nukirstą galvą kolekcionierius moka 30 tūkst. dolerių. Yra speciali technika, kuria ta nukirsta galva sumažinama. Ji gaunasi kumščio dydžio, kaip apelsinas, su tais pačiais žmogaus bruožais ir plaukais“, – pasakoja K. Stalionytė. 

Keturi mėnesiai džiunglėse ir vienos karingiausių Pietų Amerikos genties paieškos – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...