captcha

Jūsų klausimas priimtas

B. Obama per susitikimą su B. Netanyahu žadėjo ieškoti sąlyčio taškų

Jungtinių Valstijų prezidentas per susitikimą su Izraelio premjeru žadėjo ieškoti sąlyčio taškų po jų santykius dar atšaldžiusio ginčo dėl Irano branduolinės programos.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Priimdamas Benyaminą Netanyahu po daugiau kaip metų pertraukos, Barackas Obama patikino, kad Izraelio saugumas ne vien žodžiais, bet ir darbais yra vienas iš jo prioritetų.

Šalių santykiai prasti kaip niekada – ir dėl Izraelio pasipriešinimo susitarimui su Iranu, ir dėl nausėdijų plėtimo, ir dėl B. Netanyahu žodžių, kad dviejų valstybių planas žlugo.

B. Obama nusprendė, kad taikos susitarimo su palestiniečiais nebespės pasiekti. Jis tvirtai parėmė Izraelio teisę gintis nuo išpuolių, o B. Netanyahu pažadėjo, kad atsižvelgs į B. Obamos idėjas deryboms atkurti ir sieks taikos. Bet pakartojo palestiniečiams nepriimtinas sąlygas.

„Lieku ištikimas taikos vizijai – dviejų valstybių dviem tautoms. Demilitarizuota palestiniečių valstybė, pripažįstanti žydų valstybę. Nemanau, kad kas turėtų abejoti dėl Izraelio ryžto gintis nuo teroro ir griovimų, bet nereikėtų abejoti ir dėl Izraelio noro pasiekti taikos su bet kuriuo kaimynu, kuris iš tikrųjų nori taikos“, – tikina Izraelio ministras pirmininkas.

„Taip pat galėsime aptarti, kaip vyksta Irano branduolinio susitarimo vykdymas. Ne paslaptis, kad su ministru pirmininku griežtai nesutarėme dėl šio siauro dalyko. Bet nėra jokių nesutarimų dėl būtinybės užtikrinti, kad Iranas negautų branduolinio ginklo. Nėra nesutarimų dėl to, kad atremtume destabilizuojamąją veiklą, kurios gali imtis Iranas“, – sako JAV prezidentas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...