captcha

Jūsų klausimas priimtas

Benediktas XVI renkant naują popiežių nesikiš

Apie pasitraukimą iš Šventojo Sosto paskelbęs popiežius Benediktas XVI nesikiš į savo įpėdinio rinkimus. Tokią informaciją patvirtino popiežiaus brolis Georgas Ratzingeris, skelbia naujienų tarnyba BBC.
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Apie pasitraukimą iš Šventojo Sosto paskelbęs popiežius Benediktas XVI nesikiš į savo įpėdinio rinkimus. Tokią informaciją patvirtino popiežiaus brolis Georgas Ratzingeris, skelbia naujienų tarnyba BBC.

G. Ratzingerio teigimu, popiežius tars žodį, jei to bus paprašyta.

Būdamas 85-erių apie savo pasitraukimą popiežius paskelbė pirmadienį, praėjus aštuoneriems metams nuo vadovavimo Katalikų Bažnyčiai pradžios. Jis paskelbė nebeturintis jėgų tęsti dvasinės misijos. Apie susilpnėjusią sveikatą patvirtino ir jo brolis, teigdamas, kad medikai popiežiui neberekomenduoja skristi per Atlantą, be to, jam jau sunku vaikščioti.

Tikimasi, kad naujas popiežius bus išrinktas prieš Šv.Velykas. Netikėtas popiežiaus pasitraukimas, pirmas per beveik 600 metų, nustebino vyriausybių vadovus, Vatikano ekspertus ir net Benedikto artimiausius padėjėjus.

Kardinolas Josephas Ratzingeris popiežiumi tapo 2005 metais po Jono Pauliaus II mirties. Pradėjęs eiti savo pareigas Benediktas XVI buvo vienas seniausių istorijoje į Šventąjį Sostą paskirtų popiežių.

BBC skelbia, kad pasitraukti iš Šventojo Sosto popiežiaus niekas nevertė. Bažnyčios teisė numato, kad pasitraukimas galimas, kuomet yra laisvas ir tinkamai paskelbtas.

Atsistatydinimas yra retas reiškinys. Paskutinis iš tarnystės pasitraukęs popiežius 1415 metais buvo Grigalius XII.

Popiežiaus brolio G.Ratzingerio teigimu, sulaukęs 85-erių brolis pajuto, kad jis palaipsniui praranda gebėjimus tinkamai vykdyti savo pareigas. Jo teigimu, atsistatydinimas yra „natūralus procesas“.

G. Ratzingeris pridūrė: „Jei jo prireiks, jis padės, tačiau jis nenori kištis į įpėdinio rinkimo reikalus.“

Kitą popiežių Vatikano Siksto koplyčioje išrinks 117 konklavos narių. Analitikai teigia, kad tarp europiečių favoritų yra dabartinis Milano arkivyskupas Angelo Scola ir buvęs Benedikto studentas, austras Christophas Schoenbronas.
Stiprių kandidatų gali būti ir iš Afrikos bei Lotynų Amerikos, kuriose gyvena didelės katalikų bendruomenės. Jau suskambo Ganos kardinolo Peterio Turksono ir Nigerijos kardinolo Francis Arinze vardai.

Šaltinis www.15min.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Benedikto XVI atsistatydinimas ir naujo popiežiaus rinkimai

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...