captcha

Jūsų klausimas priimtas

D. Tuskas: migrantų padėtis dar blogės

Europos vadovų susitikimams pirmininkaujantis Donaldas Tuskas perspėjo, kad migrantų srautas tik didės, o jų padės dar blogės, nes Europos Sąjunga dar nesutaria dėl atsako.
 
Sipa USA/Scanpix nuotr.
Sipa USA/Scanpix nuotr.

Jungtinės Tautos antradienį paskelbė, kad Europos krantus šiemet pasiekė jau daugiau kaip 700 tūkstančių migrantų ir pabėgėlių. Iš jų – 560 tūkstančių Graikijoje, kiti – Italijoje. Žuvo ar dingo 3200.

Migracijos organizacija sako, kad registruoti srautą vis sunkiau dėl prastėjančių orų. Per debatus Europos parlamente Europos vadovų tarybos pirmininkas D. Tuskas pakartojo, kad krizė yra didžiausia bendrijoje per dešimtmečius ir gali pakirsti daugelį jos laimėjimų, tokių kaip Šengeno erdvė, jei nebus vienybės. Kol šalys nesutaria ir tarpusavyje, ir su Turkija, sakė D. Tuskas, padėtį toliau blogina Rusijos antskrydžiai, jau sukėlę naują daugiau kaip šimto tūkstančių pabėgėlių bangą.

„Turime vienu kartu baigti šį visiškai nereikalingą ginčą tarp remiančiųjų išorės sienų apsaugą ir solidarumo bei atvirumo advokatų. Mums reikia ir to, ir to. Reikia atkurti veiksmingą pasienio kontrolę ir pradėti valdyti padėtį prie mūsų sienų. Tai turi apimti neteisėtų mūsų sienos kirtimų sustabdymą, visų prieglobsčio prašytojų registravimą, ir atitinkamų priėmimo vietų organizavimą. Savaime tai nesustabdys srauto, bet reikšmingai jį sumažins“, – sako D. Tuskas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Tema: Pabėgėlių krizė Europoje

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close