Pasaulyje

2015.10.15 09:03

Rusija sako artėjanti prie susitarimo su JAV dėl dalyvavimo kare Sirijoje

BNS2015.10.15 09:03

Maskva ir Vašingtonas artėja prie susitarimo, kuriuo siekiama užkirsti kelią rusų ir amerikiečių karinių lėktuvų susidūrimui virš Sirijos teritorijos, trečiadienį pranešė Rusijos gynybos ministerija po trečiojo derybų raundo tarp abiejų šalių kariškių.  

„Pozicijos dėl būsimo dokumento pagrindinių nuostatų suartėjo“, – nurodė gynybos ministerija pareiškime, kuris buvo perduotas Rusijos naujienų agentūroms.

„Buvo sutarta dėl abiejų šalių tolesnių veiksmų procedūros“, – rašoma pareiškime, kuris buvo paskelbtas po derybininkų vaizdo konferencijos.

Rusija ir Jungtinės Valstijos lėtai daro pažangą siekdamos susitarimo, kaip užkirsti kelią jų karo lėktuvų maršrutų susikirtimams virš Sirijos, Maskvai praėjusio mėnesio pabaigoje pradėjus bombardavimų kampaniją šioje karo draskomoje šalyje.

JAV vadovauja konkuruojančiai antskrydžių kampanijai, per kurią Sirijoje bombarduojami džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ taikiniai, todėl būgštaujama, kad rusų ir amerikiečių naikintuvai gali susidurti ore.

Rusija trečiadienį pranešė, kad vienas jos naikintuvas Sirijos oro erdvėje identifikavimo tikslais buvo priartėjęs prie JAV vadovaujamos koalicijos karo lėktuvo.

JAV vadovaujamos koalicijos atstovas spaudai, pulkininkas Stevenas Warrenas, anksčiau nurodė, kad šeštadienį lėktuvus skyrė vos keli kilometrai, sustiprindamas būgštavimus, kad vykstant intensyviam judėjimui oro erdvėje lėktuvai gali susidurti.

JAV ir jų sąjungininkės griežtai kritikuoja Maskvos intervenciją Sirijoje ir tvirtina, kad užuot atakavusi „Islamo valstybės“ džihadistus, Rusija taikosi į nuosaikiąją opoziciją, kovojančią su Basharo al Assado režimu.

Rusija atmeta tokią kritiką ir sako, kad spaudžia JAV bendradarbiauti, bet nesulaukė jokio atsakymo iš Vašingtono.