Pasaulyje

2015.09.16 15:05

Migrantai ieško naujų maršrutų

Edvardas Kubilius, LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2015.09.16 15:05

Vengrijai visiškai uždarius sieną su Serbija, daugybė migrantų ieško naujų maršrutų, kaip patekti į Europos Sąjungą. Pasak Serbijos žiniasklaidos, autobusai su migrantais nukreipiami į Kroatiją, iš kur žmonės per Slovėniją ir Austriją bandys pasiekti Vokietiją.   

Spėjama, kad netrukus didelio migrantų antplūdžio gali sulaukti ir Rumunija. Tuo metu vidurnaktį įsigaliojo Austrijos-Vengrijos sienos kontrolė, nors Austrijos valdžia pabrėžia, kad į šalį patekusių migrantų nesiųs atgal į Vengriją. Europos Sąjungos šalys niekaip nesusitaria, kaip spręsti migrantų krizę. Čekija, Vengrija, Slovakija ir Rumunija šią savaitę nesutiko prisidėti dalijantis 120 tūkstančių pabėgėlių.

Policija: pirmieji migrantai atvyko į Kroatiją po to, kai Vengrija uždarė sieną

Maždaug 20 migrantų anksti trečiadienį ryte iš Serbijos pateko į Kroatiją, tapdami pirmaisiais pabėgėliais, kurie kirto šios ES narės sieną po to, kai Vengrijoje įsigaliojo griežti įstatymai dėl neteisėto atvykimo į šalį, pranešė policija.

„Maždaug 20 migrantų, daugiausia moterys ir vaikai, pateko į Kroatiją šalia Tovarniko“, esančio arti Serbijos sienos, AFP sakė policijos atstovė Domagoj Džigumovič.

Ji pridūrė, kad pareigūnai registruoja migrantus, tačiau plačiau esamos padėties nekomentavo.