captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vengrija planuoja tvorą tverti ir išilgai Rumunijos sienos

Nepaprastąją padėtį prie pietinės sienos su Serbija antradienį paskelbusi Vengrija sulaiko nelegaliai į šalį mėginančius patekti migrantus, siekdama užkirsti kelią į šalį plūstančių atvykėlių srautui.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Kelio atkarpoje tarp abiejų šalių pasienio kontrolės punktų įstrigę nuo smurto savo šalyse bėgantys pabėgėliai ten įsirengė palapines. Virš galvų skraidant policijos sraigtasparniui, migrantai skandavo „Atidarykite sieną!“ ir žodžiais koneveikė Vengrijos riaušių policijos pareigūnus. Kai kurie migrantai protestuodami atsisakė maisto ir vandens.

Serbijos pasienyje iškilus spygliuotos vielos užtvarai, Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto pareiškė, kad Vengrija dar planuoja tverti tokią tvorą ir išilgai Rumunijos sienos.

Serbijos ir Rumunijos vyriausybės pasmerkė tokios Vengrijos veiksmus.

„Užtvaros statymas tarp dviejų ES šalių, kurios yra strateginės partnerės, nėra sąžiningas gestas politiniu požiūriu, neatitinka europietiškos dvasios“, – pareiškė Rumunijos užsienio reikalų ministerija.

Serbijos užsienio reikalų ministras Ivica Dačičius sakė, kad „nepriimtina“ tai, jog migrantai yra siunčiami atgal iš Vengrijos, kai vis daugiau ir daugiau jų atvyksta iš Makedonijos ir Graikijos.

„(Serbija) nori prisidėti prie sprendimo, o ne atsitiktinių civilių aukų. Artimiausiomis dienomis turės būti derybos su Briuseliu ir kitomis šalimis“, – sakė jis Prahoje.

Areštuoti 174 migrantai

Vengrijos policija antradienį areštavo 174 asmenis.

 Pagal naują įstatymą, įsigaliojusį 22 val pirmadienį Grinvičo laiku, policija sulaikė 60 asmenų už spygliuotos vielos užtvaro „karpymą ir gadinimą“ palei Serbijos sieną. Dar 114 areštuota per šią dieną, pareigūnai iš karto pradėjo baudžiamuosius procesus.

„Policija pradėjo baudžiamuosius procesus prieš juos“, – sakė per spaudos konferenciją Gyorgy Bakondi, kuris yra vyriausiasis ministro pirmininko Viktoro Orbano patarėjas.

Naujas įstatymas parengtas pagal V. Orbano strategiją, kuria remiamasi kovojant su migrantų srautu – šiemet jau daugiau kaip 200 tūkst. žmonių, kirtę Graikiją ir vakarų Balkanus, pasiekė Vengriją – pakeliui į vakarų Europą.

Antradienį Vengrijai pavyko patikimiau atitverti pietinę sieną su Serbija, užtaisius lig šiol tvoroje buvusias spragas, pro kurias migrantai sugebėdavo pralįsti, ir uždarius du sienos perėjimo punktus.

„Neteisėtų sienos kirtimų skaičius jau žymiai sumažėjo“, – sakė per tą pačią spaudos konferenciją vyriausybės atstovas Zoltanas Kovacsas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...