captcha

Jūsų klausimas priimtas

Mirė Sausio 13-ąją Lietuvai itin pagelbėjęs J. Afanasjevas

Eidamas 82-uosius metus po sunkios ligos mirė istorikas, Rusijos valstybinio humanitarinio universiteto įkūrėjas Jurijus Afanasjevas.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Jis dešimtojo dešimtmečio pradžioje buvo vienas iš Rusijos demokratų lyderių. Jo pastangomis Vytautui Landsbergiui Sausio 13-osios naktį pavyko susisiekti su tuomečiu Rusijos Aukščiausios Tarybos pirmininku Borisu Jelcinu. J. Afanasjevas yra sakęs, kad, žlugus Sovietų Sąjungai, Rusija tapo dar mažiau nuspėjama, o dėl to ir pavojingesnė.  

Jurijus Afanasjevas yra Sausio 13-osios ir Gedimino ordinų kavalierius.

Dėl Jurijaus Afanasjevo mirties užuojautą pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak prezidentės, Lietuva visada prisimins šios iškilios, garbingos asmenybės indėlį, mūsų šaliai siekiant nepriklausomybės. J. Afanasjevas, kaip politikas ir istorikas, pirmasis Rusijos pertvarkos pradžioje pripažino faktą, kad Baltijos valstybės buvo okupuotos.

„J. Afanasjevas visada nuoširdžiai džiaugėsi ir didžiavosi Lietuvos laimėjimais ir skaudžiai išgyveno dėl pokyčių Rusijoje, suvaržiusių demokratines jėgas ir laisvės siekius“, – rašoma šalies vadovės užuojautoje.

Dėl šios skaudžios netekties prezidentė pareiškė nuoširdžią užuojautą J. Afanasjevo artimiesiems, bendražygiams ir visiems Rusijos žmonėms, kuriems yra brangios demokratijos idėjos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...