Pasaulyje

2013.02.04 10:10

Indijos prezidentas pritarė bausmių už seksualinę prievartą griežtinimui

ELTA2013.02.04 10:10

Indijos prezidentas pritarė įstatymui, pagal kurį prievartautojams būtų skiriamos griežtesnės bausmės, įskaitant mirties bausmę, skelbia BBC.

Indijos prezidentas pritarė įstatymui, pagal kurį prievartautojams būtų skiriamos griežtesnės bausmės, įskaitant mirties bausmę, skelbia BBC.

Vyriausybė naują įstatymą pasiūlė po to, kai dėl grupinio studentės išprievartavimo žmonės pradėjo reikalauti griežtesnių įstatymų. Prezidentas Pranabas Mukherjee įstatymą patvirtino sekmadienį. Aukštas prezidentūros pareigūnas paaiškino, kad įstatymas įsigalios nedelsiant, bet jį dar apsvarstys ir parlamentas.

Įstatymą pasiūliusi speciali darbo grupė prašė greitinti teismų procesą ir nuteistiems prievartautojams skirti ilgesnes laisvės atėmimo bausmes, bet ne mirties bausmę. Indijoje mirties bausmė taikoma tik ypač retais atvejais. Vis dėlto naujajame įstatyme numatyta mirties bausmė už išprievartavimą, po kurio auka miršta arba lieka „nuolatinės vegetacinės būklės“.

Pagal naują įstatymą, už grupinį išprievartavimą, nepilnamečio išprievartavimą, policijos arba valdžią turinčio asmens įvykdytą išprievartavimą švelniausia bausmė bus padvigubinta nuo 10 iki 20 metų laisvės atėmimo ir galės būti pratęsta iki gyvos galvos.

Pagal iki šiol galiojusius įstatymus, prievartautojui grėsė nuo 7 iki 10 metų laisvės atėmimo bausmė. Padidintos bausmės ir už tokius nusikaltimus kaip vojerizmas, persekiojimas ir nudeginimas rūgštimi.

Moterų teisių aktyvistai teigia, kad to nepakanka kovai su seksualiniais nusikaltimais prieš moteris. Jie taip pat teigia, kad vyriausybė pasielgė neteisingai priimdama įstatymą be deramų debatų.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius