Pasaulyje

2013.01.31 07:15

Tyrimas: EP nariai iš Didžiosios Britanijos dažniau prieštarauja daugumai

ELTA2013.01.31 07:15

Peržiūrėjus duomenis apie Europos Sąjungos (ES) politikų balsavimą, paaiškėjo, kad Jungtinės Karalystės politikai dažniau nei kitų valstybių narių atstovai nepritaria daugumos nuomonei, pranešė BBC.

Peržiūrėjus duomenis apie Europos Sąjungos (ES) politikų balsavimą, paaiškėjo, kad Jungtinės Karalystės politikai dažniau nei kitų valstybių narių atstovai nepritaria daugumos nuomonei, pranešė BBC.

Tyrimas, kurį atliko „Votewatch Europe“, apima laikotarpį nuo 2009 metų liepos iki 2012 metų gruodžio. Balsavimo ES Taryboje (tam tikros srities ES valstybių ministrų susitikimuose) duomenys rodo, kad Jungtinės Karalystės vyriausybės atstovai balsavo prieš arba susilaikė 38 kartus iš 373. Kitos dažnai daugumos nuomonei prieštaraujančios narės yra Austrija (balsavo prieš arba susilaikė 23 kartus) ir Vokietija (balsavo prieš arba susilaikė 22 kartus).

Priešingai, Prancūzijos ir Lietuvos ministrai visuomet balsavo taip, kaip dauguma. „Votewatch Europe“ atstovas paaiškino, kad šios šalys nenori parodyti savo piliečiams, jog pralaimėjo. Tuo tarpu Jungtinės Karalystės vyriausybė nori britams parodyti, kad ji labiau nei kitos vyriausybės prieštarauja ES teisės aktams. Atstovas konstatavo, kad iš balsavimo matyti, jog apskritai kitos ES narės yra labiau patenkintos ES teisės aktais nei Jungtinė Karalystė.

Balsuodami Europos Parlamente Jungtinės Karalystės ir Čekijos euroskeptikai konservatoriai europarlamentarai dažniau nepritaria savo vyriausybės ministrų, priklausančių tai pačiai partijai, nuomonei. Jungtinės Karalystės EP narys konservatorius Ashley Fox paaiškino, kad nacionaliniame parlamente daug griežčiau prižiūrima, kad parlamentarai balsuotų vieningai. Be to, Jungtinės Karalystės vyriausybė dažnai laikosi nuosaikesnės pozicijos nei EP nariai, nes Konservatorių partija yra sudariusi valdančiąją koaliciją su Liberalų demokratų partija.

Britų premjeras Davidas Cameronas pažadėjo iki 2017 metų surengti referendumą dėl galimo šalies pasitraukimo ES.