Pasaulyje

2013.01.30 12:10

Karūnavimo šventė bus santūri, tvirtina Nyderlandų vyriausybė

Jolanta Paškevičiūtė, LRT Televizijos naujienų tarnyba2013.01.30 12:10

Nyderlandų vyriausybė žada, kad išlaidos naujo monarcho karūnavimui bus nuosaikios, atitinkančios finansinę padėtį. Karalienei Beatrix traukiantis iš sosto, jos sūnus Willemas Alexanderas bus karūnuotas balandžio 30 dieną. 

Nyderlandų vyriausybė žada, kad išlaidos naujo monarcho karūnavimui bus nuosaikios, atitinkančios finansinę padėtį. Karalienei Beatrix traukiantis iš sosto, jos sūnus Willemas Alexanderas bus karūnuotas balandžio 30 dieną.

Nyderlandų karalystėje baigiasi karalienės Beatrix era, prasidės Willemo Alexandero. Šventė didelė, bet išlaidos – su protu.

„Taip pageidauja karalienė ir princas. Karalienė leido suprasti, kad ji nenori šventinės dovanos dėl šalies finansinės padėties. Taigi, sieksime saikingumo, bet tai nesutrukdys surengti nuostabią šventę“, – teigė Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte.

Karalienei Beatrix sukanka 75-eri, šiemet – 200 metų Nyderlandų monarchijai, tad jos didenybė nutarė užleisti sostą vyriausiajam sūnui.

Olandai supranta – monarchė nusipelnė pailsėti, ji buvo puiki karalienė, nusipelnė pagarbos. Bet princą Willemą Alexanderą dar gaubia abejonės – ar bus geras monarchas. Jis taps pirmuoju Nyderlandų karaliumi po Willemo III, kuris valdė Olandiją iki savo mirties 1890 metais.

„Buvome įpratę, kad turime karalienę, dabar teks įprasti prie karaliaus“, – teigė kalbintas olandas.

Būsimasis karalius pastaruosius 15 metų labai stengėsi sugriauti „princo „Pilso“, tokios rūšies alaus ir pramogų mėgėjo įvaizdį ir virsti sosto vertu šeimos žmogumi. Jam padėjo pažintis ir santuoka su linksma argentinietė Maxima. Olandams ji patinka, nes uoliai mokėsi kalbos, domisi tradicijomis, patinka trys mažos dukterys, su kuriomis tėvai mielai pozuoja ir oficialioms nuotraukoms.

Willemas Alexanderas laikomas pažangesniu ir paprastiems žmonėms dar artimesniu negu jo motina, tad Nyderlandų monarchija bus modernesnė.

Iškilmės vyks balandžio 30-ąją, kai oficialiai švenčiama karalienės diena, nors iš tikrųjų gimtadienis – sausio 31-ąją.

Karalienės sosto atsižadėjimo ceremonija vyks jos rūmuose Amsterdame, o karalius inauguracija – Naujojoje bažnyčioje.