captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vyriausybė keturioms parapijoms perleido bažnyčias

Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos siūlymui pripažinti keturių parapijų nuosavybės teises į šių parapijų faktiškai valdomus bažnyčių pastatus bei šių pastatų priklausinius, rašoma vyriausybės pranešime spaudai.
LRV.lt nuotr.
LRV.lt nuotr.

Vyriausybės posėdyje pritarta Teisingumo ministerijos siūlymui pripažinti keturių parapijų nuosavybės teises į šių parapijų faktiškai valdomus bažnyčių pastatus bei šių pastatų priklausinius, rašoma vyriausybės pranešime spaudai.

Nuosavybės teisės pripažintos Kriklinių Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijai ir Pumpėnų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės parapijai į bažnyčių pastatus ir jų priklausinius Pasvalio rajono savivaldybėje, Nemunėlio Radviliškio Švč. Mergelės Marijos parapijai – į bažnyčios priklausinius Biržų rajono savivaldybėje bei Šakynos Šv. arkangelo Mykolo parapijai – į bažnyčios pastatą ir jo priklausinius Šiaulių rajono savivaldybėje.

Iki 1948 metų, kai buvo paskelbtas bažnyčių pastatų nacionalizavimas, šie maldos namai buvo parapijų nuosavybė. Sovietmečiu šie pastatai ir toliau buvo naudojami parapijų religinėms reikmėms.

Sutvarkius minėtų maldos namų nuosavybės teisių klausimą taip pat bus sudarytos galimybės savininkams puoselėti dalį šių nekilnojamojo turto objektų kaip kultūros vertybes.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close