captcha

Jūsų klausimas priimtas

Migrantai blokavo Eurotunelį: prašoma ES pagalbos

Didžioji Britanija ir Prancūzija ragina kitas Europos Sąjungos (ES) šalis prisidėti sprendžiant migrantų problemą Kalė mieste Prancūzijoje.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Didžioji Britanija ir Prancūzija ragina kitas Europos Sąjungos (ES) šalis prisidėti sprendžiant migrantų problemą Kalė mieste Prancūzijoje.

Abiejų šalių vidaus reikalų ministrai susidariusią situaciją pavadino pasauline migracijos krize. Vakar dėl migrantų protestų prie Eurotunelio, jungiančio Didžiąją Britaniją ir Prancūziją, abiejų šalių pusėse įstrigo tūkstančiai automobilių ir sunkvežimių.

Penktadienį, kalbėdamiesi telefonu, Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas ir Prancūzijos prezidentas Francois Hollande‘as sutarė kartu spręsti šią problemą, įrengiant naujas užtvaras ir skiriant daugiau apsaugininkų.

Pastarosiomis dienomis tūkstančiai migrantų bando patekti į Eurotunelio terminalą, kad pasiektų Didžiąją Britaniją.

Paskutinis toks mėginimas įvyko naktį iš šeštadienio į sekmadienį, tačiau Prancūzijos policija Kalė mieste užkirto tam kelią.

Tai pranešė televizijos kanalas „Sky News“.

„Praėjusią naktį šimtai migrantų, išvartę apsauginius atitvarus, šturmavo tunelį po Lamanšu. Bet specialieji policijos daliniai neleido jiems pereiti į Didžiąją Britaniją“, – informuoja „Sky News“.

Kaip pažymima, tą akimirką, kai pabėgėliai pasiekė paskutinę atitvarų liniją, į pagalbą kariškiams, saugantiems įėjimą į tunelį, atskubėjo dešimtys policininkų. Pareigūnai panaudojo pipirines dujas ir sutrukdė migrantams jėga įsiveržti į tunelį.

Didžiąją migrantų dalį sudaro atvykėliai iš Afrikos šalių – Somalio, Sudano, Etiopijos. Jie pasirengę bet kam, kad tik patektų į kitą Lamanšo pusę – Didžiąją Britaniją.

Anksčiau šią savaitę migrantai du kartus masiškai mėgino nelegaliai prasiveržti iš Prancūzijos į Didžiosios Britanijos teritoriją tuneliu po Lamanšu. Pirmąjį kartą tai bandė padaryti 2 tūkstančiai žmonių, antrąjį – 1,5 tūkstančio. Per antrąjį mėginimą žuvo vienas migrantas, kuris tapo jau aštuntąja tokių veiksmų auka nuo to laiko, kai pabėgėliai iš ne Europos šalių ėmė plūsti į Kalė apylinkes.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...