captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Google Earth“ padėjo aptikti priverstinio darbo stovyklas Š. Korėjoje

 
Žmogaus teisių aktyvistams „Google Earth“ padeda stebėti Šiaurės Korėjos darbo stovyklų tinklą, kuriame kalinama iki 200 tūkst. žmonių, rašo „The Telegraph“.
 
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

 

Žmogaus teisių aktyvistams „Google Earth“ padeda stebėti Šiaurės Korėjos darbo stovyklų tinklą, kuriame kalinama iki 200 tūkst. žmonių, rašo „The Telegraph“.
 
Pchenjanas tvirtina, kad jokių priverstinio darbo stovyklų nėra ir tai tik užsienio propaganda, bet internete nemokamai prieinamos aukštos kokybės palydovinės nuotraukos rodo ką kita.
 
Naudodamasis naujais vaizdais, kuriuos teikia bendrovės „Google“ paslauga „Google Earth“, analitikas Curtisas Melvinas nustatė, kad Pietų Pchenjano provincijoje šalia jau buvusios darbo stovyklos pastatyta nauja stovykla. Nuotraukose aiškiai matyti nauji pastatai ir stovyklą juosianti maždaug 20 kilometrų ilgio tvora. Stovykla buvo pastatyta po 2006 metų, nes ankstesnėse, tais metais darytose nuotraukose, jos nebuvo.
 
Labai mažai šiaurės korėjiečių pabėgo iš darbo stovyklų ir iš šalies. Tie, kam tai pavyko, pasakoja apie siaubingas patirtas kančias. Už bet kokią režimo kritiką šiaurės korėjiečiai darbo stovyklose gali būti įkalinti iki gyvos galvos kartu su trimis savo šeimos kartomis. Aktyvistai teigia, kad iki 40 proc. kalinių miršta nuo maisto stygiaus, o kiti – dėl ligų, seksualinės prievartos, kankinimų, prižiūrėtojų smurto arba sunkaus ir alinančio darbo.
 
Aktyvistų grupė „The Committee for Human Rights in North Korea“ savo ataskaitoje pripažino „Google Earth“ svarbą ieškant naujos informacijos apie Šiaurės Korėjos darbo stovyklas.
 
Pasak aktyvistų, iš stovyklų pabėgę žmonės nuotraukose atpažįsta stovyklų pastatus. Organizacijos „The Committee for Human Rights in North Korea“ direktorius Gregas Scarlatoiu sakė, kad Šiaurės Korėjos režimas nebegali toliau neigti siaubingos tiesos apie darbo stovyklas, nes turėdami palydovines nuotraukas aktyvistai gali nuolat jas stebėti.
 
Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...