captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rusija vetavo JT rezoliucijos projektą dėl lėktuvo katastrofos Rytų Ukrainoje

Rusija vetavo JT Saugumo Tarybos rezoliuciją, įpareigojančios įkurti tribunolą, kuris teistų asmenis, atsakingus už pernai Rytų Ukrainoje įvykusią Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofą. Už rezoliucijos patvirtintimą balsavo 11 narių, 3 (Kinija, Venesuela, Angola) susilaikė, Rusija vienintelė šalis, kuri rezoliucijos tekstą vetavo.
Rusijos veto balsas. AFP/Scanpix nuotr.
Rusijos veto balsas. AFP/Scanpix nuotr.

Rusija vetavo JT Saugumo Tarybos rezoliuciją, įpareigojančios įkurti tribunolą, kuris teistų asmenis, atsakingus už pernai Rytų Ukrainoje įvykusią Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofą. Už rezoliucijos patvirtintimą balsavo 11 narių, 3 (Kinija, Venesuela, Angola) susilaikė, Rusija vienintelė šalis, kuri rezoliucijos tekstą vetavo.

JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose Samantha Power teigė, kad Rusijos veto nesutrukdys įgyvendinti teisingumą, praneša „Reuters“.

„Joks veto nesutrukdys, kad šis baisus nusikaltimas būtų ištirtas ir atsakingieji už jį būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn“, – sakė S. Power.

„Pastangos paneigti teisingumą tik sustiprina nukentėjusių šeimų skausmą, kurios ir taip prisikentėjo daugiau nei mes galime suvokti. Tai yra Rusijos veto padariniai“, – pabrėžė JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose.

Rusijos ambasadorius Jungtinėse Tautose Vitalijus Čiurkinas teigė, kad per anksti įsteigti tarptautinį tribunolą ir tvirtino, kad rezoliucijos projektas buvo pateiktas Malaizijos ir jos remėjų, žinant, kad Rusija rezoliuciją vetuos.

„Tai, mūsų nuomone, rodo, kad politiniai tikslai jiems buvo svarbesni negu praktiniai tikslai. Žinoma, dėl to tenka labai apgailestauti. Rusija yra pasirengusi bendradarbiauti vykdant nepriklausomą, objektyvų ir išsamų tyrimą dėl nelaimės priežasčių ir aplinkybių“,– pabrėžė V. Čiurkinas.

Rusijos žiniasklaida paskelbė JT rezoliucijos projekto tekstą

Vienintelis tarptautinio tribunolo dėl Malaizijos lėktuvo „Boeing 777“ katastrofos prie Donecko priežasčių tyrimo tikslas – nubausti asmenis, atsakingus už nusikaltimą, susijusį su šia tragedija. Teigiama, kad siekiama nubausti ne tik tiesiogines kaltininkus, bet ir tuos, kurie netiesiogiai prisidėjo prie įvykio.

Taip teigiama MH17 reisu skridusio lėktuvo aviakatastrofai prie Donecko skirtame Jungtinių Tautų (JT) rezoliucijos tekste, kurį skelbia „Kommersant“, rašo unian.net.

Dokumentas rodo, kad tribunolo jurisdikcija apima karo nusikaltimus, nusikaltimus civilinės aviacijos saugumui ir nusikaltimus, minimus Ukrainos Baudžiamajame kodekse.

Dokumente taip pat teigiama, kad prieš teismą turi stoti veiksnūs asmenys, kuriems nusikaltimo metu (praėjusių metų liepos 17 dieną) buvo daugiau kaip 18 metų. Be to, „kliūtimi tribunolui neturi tapti imunitetas ar tam tikros procedūrinės taisyklės, galiojančios vienam ar kitam oficialiam asmeniui pagal nacionalinius ar tarptautinius įstatymus“.

Rezoliucijoje pabrėžiama, kad tribunolą turi sudaryti trys pagrindiniai organai: teisėjų kolegijos (viena iš jų užsiims ikiteisminiais tyrimais, antroji – pačiu teismo procesu, trečioji – galima apeliacija), prokuratūra ir kanceliarija. Nuosprendį turės skelbti trys teisėjai. Apeliacinę teisėjų kolegiją sudarys penki asmenys. Teisėjus JT generalinis sekretorius skirs penkeriems metams pagal organizacijos šalių – narių pasiūlymus.

Visą JT rezoliucijos projekto tekstą galima rasti ČIA.

DELFI primena, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Maskva vetuos Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliuciją dėl tarptautinio baudžiamojo tribunolo įkūrimo.

V. Putinas trečiadienį telefonu Nyderlandų premjerui Markui Rutte teigė, kad Rusija nepritaria Nyderlandų ir Ukrainos palaikomai iniciatyvai.

JT Saugumo Taryba trečiadienį balsuos dėl rezoliucijos, įpareigojančios įkurti tribunolą, kuris teistų asmenis, atsakingus už pernai Rytų Ukrainoje įvykusią Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofą.

Ukraina ir Vakarai įtaria, kad lėktuvą numušė raketa „žemė-oras“, kurią paleido Rusijos remiami separatistai arba Rusijos kariškiai.

Maskva šiuos kaltinimus neigia. Iš viso per orlaivio nelaimę žuvo 298 keleiviai ir lėktuvo įgulos nariai. Beveik 200 žuvusiųjų buvo Nyderlandų piliečiai.

Kremlius citavo V. Putiną, kad tribunolo įkūrimas būtų nenaudingas, kadangi Rusija vis dar turi daug klausimų dėl vykstančio tyrimo, prie kurio Maskva turėjo ribotą priėjimą.

P. Porošenka: tai būtų tikra katastrofa Rusijai

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka per interviu amerikiečių leidiniui „The Wall Street Journal“ teigė, kad Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliucijos dėl tribunolo įkūrimo priėmimas būtų tikra katastrofa Rusijai, skelbia „Ukrinform“.

„Rezoliucijos priėmimas būtų katastrofa Rusijai, kadangi ji reikštų atsakomybės pripažinimą“, – teigė Ukrainos vadovas.

Anot P. Porošenkos, Maskvos grasinimai vetuoti rezoliuciją primena „viduramžių požiūrį“.

Vadovas taip pat pridūrė, kad Kijevas vertina Jungtinių Valstijų žmonių palaikymą.

Šaltinis www.delfi.lt Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close