captcha

Jūsų klausimas priimtas

EK piktinasi „melagingais“ buvusio Graikijos finansų ministro pareiškimais

Europos Sąjunga (ES) antradienį griežtai paneigė buvusio Graikijos finansų ministro Yanis Varoufakio žodžius, esą kreditoriai, prižiūrintys finansinės pagalbos šaliai programą, taip pat kontroliuoja Graikijos mokesčių agentūrą.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Europos Sąjunga (ES) antradienį griežtai paneigė buvusio Graikijos finansų ministro Yanis Varoufakio žodžius, esą kreditoriai, prižiūrintys finansinės pagalbos šaliai programą, taip pat kontroliuoja Graikijos mokesčių agentūrą.

Y. Varoufakis tai pareiškė per telefoninę konferenciją su investuotojais, kurios turinys buvo nutekintas.

Konferencijos metu jis sakė slapta kuriantis lygiagrečią pinigų sistemą ir dėl to turėjo įsilaužti į savo ministerijos kompiuterius, nes juos kontroliuoja kreditoriai.

„Pono Varoufakio teiginiai, esą trejetas kontroliuoja viešųjų pajamų generalinį sekretoriatą, yra melagingi ir nepagrįsti“, – pareiškė Europos Komisijos (EK) atstovė spaudai Mina Andrejeva.

Ji galvoje turėjo tarptautinių skolintojų trejetą – Europos Komisiją, Europos centrinį banką (ECB) ir tarptautinį valiutos fondą (TVF).

„Viešųjų pajamų generalinis sekretoriatas yra kvazinepriklausomas subjektas, atsakingas už mokesčių administravimą ir formaliai priklausantis finansų ministerijai. EK bei TVF teikia tik techninę pagalbą administruojant mokesčius ir tikrai nekontroliuoja agentūros“, – pažymėjo M. Andrejeva.

Prieštaringai vertinamas Y. Varoufakis iš finansų ministro posto atsistatydino kitą dieną po to, kai graikai liepos 5 dieną vykusiame referendume atmetė kreditorių iškeltas finansinės pagalbos sąlygas.

Vėliau vyriausybė visgi sutiko su dar griežtesnėmis skolintojų sąlygomis pagal susitarimą, kuris buvo pasiektas liepos 12–13 dienomis vykusiame euro zonos šalių viršūnių susitikime.

Kaip paaiškėjo, buvęs ekonomikos profesorius Y. Varoufakis investuotojams sakė, kad slapta planuoja lygiagrečią likvidumo sistemą, kuri leistų Graikijai iškart pasitraukti iš euro zonos.

Tačiau jis nurodė, jog siekiant sukurti šią sistemą, jam teko dirbti slapta, nes reikalingus privačius duomenis tvarkė mokesčių agentūra, kuri yra „visiškai ir tiesiogiai kontroliuojama trejeto“.

„Mano ministerija jos nekontroliavo. Ją kontroliavo Briuselis. Generalinio sekretoriato skyrimo procesą ir visą vidinį mechanizmą faktiškai kontroliuoja trejetas“, – aiškino Y. Varoufakis.

Šie paviešinti J.Varufakio komentarai aptemdė Graikijos vyriausybės ir jos tarptautinių kreditorių darbų, kurių tikslas – iki rugpjūčio vidurio būtų pradėta įgyvendinti trečia finansinės pagalbos Atėnams programa, pradžią.

„Nemanau, kad EK imsis tirti kažkokius konspiracinius planus“, – sakė M. Andrejeva, žurnalistams komentuodama Y. Varoufakio teiginius bei pridūrė, kad dabar svarbiausia „žiūrėti į priekį“.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...