captcha

Jūsų klausimas priimtas

Rusijos nacionalistų lyderiui – kalėjimas iki gyvos galvos

Rusijos teismas penktadienį skyrė laisvės atėmimą iki gyvos galvos vienam nacionalistų lyderiui, nuteistam už jo organizuotus kelis nužudymus iš neapykantos, įskaitant incidentą, kai vidury dienos buvo nušautas vienas iškilus žmogaus teisių gynėjas.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Rusijos teismas penktadienį skyrė laisvės atėmimą iki gyvos galvos vienam nacionalistų lyderiui, nuteistam už jo organizuotus kelis nužudymus iš neapykantos, įskaitant incidentą, kai vidury dienos buvo nušautas vienas iškilus žmogaus teisių gynėjas.

Maskvos miesto teismas paskelbė nuosprendį Iljai Goriačevui, buvusiam žurnalistui ir Kremliaus politiką palaikančiam aktyvistui, kai jis buvo pripažintas kaltu dėl 34 metų teisininko Stanislavo Markelovo nužudymo vienoje judrioje Maskvos gatvėje 2009 metais, jam einant iš spaudos konferencijos.

Per tą išpuolį taip pat buvo nušauta S. Markelovą lydėjusi 25 metų žurnalistė Anastasija Baburova, dirbusi opozicijos laikraštyje „Novaja gazeta“.

„Teismas Goriačevui skyrė įkalinimą iki gyvos galvos“, – sakoma Rusijos tyrimų komiteto pranešime.

Nacionalistų aktyvistas Nikita Tichonovas, nušovęs S. Markelovą, jau anksčiau buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos, o kita šios bylos figūrantė – Jevgenija Chasis – buvo 18 metų pasiųsta į pataisos koloniją.

„Būtent Goriačevas skyrė Tichonovui užduotį nužudyti advokatą Stanislavą Markelovą“, – nurodė tyrėjai.

I. Goriačevas jautė S. Markelovui „ideologinę neapykantą ir priešiškumą“ dėl to teisininko „profesinės veiklos, ginant antifašistinių pažiūrų nukentėjusiųjų teises“, – pridūrė Tyrimų komitetas.

Rusijos tyrėjai sakė, kad I. Goriačevas ir N. Tichonovas buvo tarp veikėjų, 2008 metais įkūrusių „gerai organizuotą“ ir ginkluotą Rusijos nacionalistų kovinę organizaciją (BORN).

33 metų I. Goriačevas studijavo istoriją Maskvos universitete prieš įkurdamas su N. Tichonovu radikalų judėjimą „Russkij obraz“ („Rusijos atvaizdas“ arba „Įvaizdis“), įkvėptą panašiai pasivadinusio Serbijos ultranacionalistų judėjimo.

Jis kurį laiką dirbo vienoje rusų ortodoksų televizijoje ir rašė straipsnius keliems laikraščiams. I. Goriačevas taip pat tvirtino dirbęs dviejų Rusijos įstatymų leidėjų padėjėju.

BORN nariai įvykdė dešimtis nusikaltimų, tarp jų aštuonis nužudymus, nurodė tyrėjai.

Jų aukomis tapo vienas teisėjas, keli antifašistinių pažiūrų aktyvistai ir etninių mažumų nariai.

I. Goriačevas pabėgo iš Rusijos 2010 metais, kai buvo apklaustas kaip liudininkas S. Markelovo nužudymo byloje. 2013 metais jis buvo sulaikytas Serbijoje ir vėliau tais pačiais metais išduotas Rusijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...