captcha

Jūsų klausimas priimtas

P. Porošenka: žvalgyba turi informacijos, kad įsiveržimas bus

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad pagal karinės žvalgybos turimą informaciją agresoriaus pajėgos gali įsiveržti į Ukrainą.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pareiškė, kad pagal karinės žvalgybos turimą informaciją agresoriaus pajėgos gali įsiveržti į Ukrainą.

„Turiu informacijos iš žvalgybinių šaltinių, kad įsiveržimas bus“, – pareiškė jis.

Kaip rašo UNIAN, P. Porošenka taip pat informavo, kad naktį iš liepos 14 į 15 d. naktį dėl kovinių veiksmų žuvo keli civiliai.

„Netekau 8 karių, dar 16 karių buvo sužeisti. Per apšaudymą žuvo keli civiliai. Tai – Rusijos agresijos Ukrainoje realybė“, – sakė jis.

P. Porošenka pareiškė, kad kliudymas surengti tribunolą dėl Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofos liudija apie tai, kas yra atsakingas už šią tragediją.

Apkaltino Kremlių dėl Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofos

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka, minint Malaizijos oro linijų keleivinio lėktuvo „Boeing 777“ katastrofos metines, kreipėsi į gyventojus. Socialiniame tinkle „Facebook“ paviešintas šio kreipimosi vaizdo įrašas.

P. Porošnenka išreiškė užuojautą 283 keleivių ir 15 lėktuvo įgulos narių artimiesiems. Kaip rašo ru.tsn.ua, jis pabrėžė, kad lėktuvas, kuriame buvo gydytojų, mokslininkų, politikų, aktyvistų ir mažų vaikų, tapo teroristinės atakos, įvykdytos iš prorusiškų separatistų okupuotos teritorijos, auka. 

Taip pat jis pabrėžė, kad ginklas, iš kurio buvo numuštas lėktuvas, galėjo patekti į separatistų  rankas tik iš Rusijos. „To nebūtų įvykę be tiesioginio kaimyninės valstybės aukščiausio rango politinės ir karinės vadovybės  nurodymo“, – patikino jis. P. Porošenka atkreipė dėmesį į tai, kad „Boeing 777“ lėktuvo katastrofa ukrainiečiams tapo asmenine tragedija, vykstant žiauriam hibridiniam karui.

„Su ašaromis akyse jie nešė gėlės ir žaislus prie Nyderlandų ir kitų šalių, kurių piliečiai nukentėjo, ambasadų. Šiandieną mūsų žmonės prisimena tragediją ir dalijasi skausmu su šeimomis, netekusiomis savo artimųjų“, – sakė P. Porošenka. Jo teigimu, ukrainiečiai kaip niekas kitas gerai supranta skausmą tų, kurie per katastrofą neteko savo artimųjų, nes būtent dėl rusų agresijos žuvo, neteko artimųjų, liko be stogo virš galvos ar buvo priversti išvykti iš gimtųjų miestų tūkstančiai Ukrainos gyventojų.

P. Porošenka neabejoja, kad 2014 m. liepos 17 d. įvykdytas teroristinis aktas – tai nusikaltimas, kuris turi būti ištirtas, o kaltininkai – nubausti. „Mūsų moralinė pareiga iš pagarbos žuvusiųjų atminimui užtikrinti sąžiningą bausmę lėktuvo katastrofos kaltininkams“, – pabrėžė jis. Šiame kreipimesi P. Porošenka dar kartą patvirtino, kad Ukraina yra visiškai pasirengusi bendradarbiauti atliekant tyrimą, ir paragino įkurti tarptautinį katastrofos tyrimui skirtą tribunolą.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...