captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vengrija žada pastatyti užtvarą nuo nelegalių migrantų iki lapkričio 30 dienos

Užtvara Vengrijos bendrame pasienyje su Serbija, kuria siekiama sustabdyti į šalį plūstančius migrantus, bus užbaigta iki lapkričio 30 dienos, ketvirtadienį pranešė Vengrijos gynybos ministras.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Užtvara Vengrijos bendrame pasienyje su Serbija, kuria siekiama sustabdyti į šalį plūstančius migrantus, bus užbaigta iki lapkričio 30 dienos, ketvirtadienį pranešė Vengrijos gynybos ministras.

Pasak Csaba Hende, keturių metrų aukščio užtvaros 175 kilometrų Vengrijos pasienio su Serbija ruože statyboje dalyvaus 900 žmonių.

„Vengrijos gynybos pajėgos yra pasiruošusios įvykdyti šią užduotį“, – sakė C. Hende pietinio Morahalomo miesto prieigose, kur statoma bandomoji sienos atkarpa.

Vidaus reikalų ministras Sandoras Pinteris sakė, kad Vengrijos įkalinimo įstaigose esantys kaliniai surenka pagrindinius šios užtvaros elementus; jei prireiks, dalį užtvaros statybos darbų gali atlikti ir visuomenės įdarbinimo programoje dalyvaujantys žmonės.

Pasak S. Pinterio, ši laikina užtvara kol kas yra vienintelis būdas Vengrijai sustabdyti į ją plūstančių žmonių srautą. Pranešama, kad per šiuos metus į šalį nelegaliai pateko maždaug 81 300 žmonių.

Tuo metu Serbijos prezidentas Tomislavas Nikoličius pareiškė, kad sprendimas statyti tokią užtvarą yra vienas iš pastaruoju metu Balkanams iškilusių „iššūkių ir kliūčių“, nepaisant pastangų stabilizuoti padėtį regione.

Po susitikimo su Rumunijos prezidentu ketvirtadienį T. Nikoličius Vengrijos sprendimą, kurį paskatino migrantų krizė, pavadino „netinkamu“.

Vis tik Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas sako, kad Vengrijai nereikia migrantų iš už Europos ribų.

Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra ir kitos organizacijos sukritikavo Vengrijos vyriausybės kampaniją, vykdomą reklaminėse lentose ir per rinkėjams išsiuntinėtus klausimynus, kuriuose migracija siejama su terorizmu.

Nuo metų pradžios į Vengriją atvyko apie 54 tūkst. migrantų. Vertinant pagal šalies gyventojų skaičių, naujausi duomenys rodo, kad Vengrija šiemet pagal priimtų pabėgėlių skaičių nusileido tik Švedijai.

Valdžia teigia, kad 95 proc. migrantų patenka į Vengriją iš Serbijos, kuri nėra ES narė.

Apie 80 proc. į Vengriją atvykstančių migrantų bėga nuo karų Sirijoje, Irake ir Afganistane.

Sausį ir vasarį į Vengriją taip pat atvyko keli tūkstančiai nuo skurdo bėgusių kosoviečių.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...