captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vengrijos pasienyje jau kyla užtvara, turinti sulaikyti imigrantus

Vengrijos kariai pasienyje su Serbija pradėjo statyti kritikos bangą sukėlusią užtvarą, kuri turi sulaikyti į Vengriją plūstančius nelegalius imigrantus iš Vidurio Rytų ir Afrikos.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Vengrijos kariai pasienyje su Serbija pradėjo statyti kritikos bangą sukėlusią užtvarą, kuri turi sulaikyti į Vengriją plūstančius nelegalius imigrantus iš Vidurio Rytų ir Afrikos.

Praėjusią savaitę Vengrijos parlamentas balsavo už tai, kad Serbijos, kuri nėra Europos Sąjungos narė, pasienyje būtų pastatyta laikina keturių metrų aukščio užtvara.

Kariai pirmiausia kuria logistikos bazę, netoli Morahalomo miestelio, už 180 kilometrų į pietus nuo Budapešto, bus statoma pirma užtvaros atkarpa.Viktoro Orbano vyriausybė sugalvojo taip stabdyti imigrantus.

Per Serbiją pirmą pusmetį imigrantų pateko beveik 80 tūkstančių.

Bėgančių nuo karo ar skurdo – iš Afganistano, Irako, Sirijos ar Kosovo – tikslas – turtingesnės kaimynės, bet jos turi teisę grąžinti į tą Šengeno zonos šalį, kurią bėgliai pasiekė pirmą. Vengrija dūsauja – ji nėra guminė, pabėgėlių centrai perpildyti. Savanoriai Budapešto stotyje vos spėja suktis, kol išsiunčia prieglobsčio laukiančius bėglius į jiems skirtus centrus.

„Kasdien padedame maždaug trims šimtams žmonių, medikų pagalbos reikia mažiausiai pusšimčiui. Daug jų net nežino, kokioje šalyje atsidūrė, nes kontrabandininkai paliko ten, kur galėjo. Policijai sunku susikalbėti, nėra vertėjų“, – sako Baba Mujhse, savanoris, dalijantis pabėgėliams maistą ir drabužius.

Tie, kam liko pinigų po to, kai kontrabandininkams sumokėjo mažiausiai 700 eurų, samdo naujus vedlius arba patys bando prasmukti į akylai policijos stebimus traukinius, važiuojančius į Vieną.

 „Atvykome per Makedoniją, Serbiją, 8–9 dienas ėjome pėsti. Labai sunku. Čia esame dešimt dienų, nėra kur gyventi, policija nepadeda, žmonės verkia“, – pasakoja pabėgėlis Ahmedas Imaranas.

Nevyriausybinių organizacijų bandymai nors kiek padėti bėgliams nedaug turi bendra su vyriausybės politika. Bandymus apsitverti pasmerkė ir Jungtinės Tautos, ir Europos Sąjunga. Net pačioje Vengrijoje plakatai skelbia: „atsiprašome dėl mūsų premjero“, šaiposi iš jo retorikos prieš imigrantus, ragina vyriausybę verčiau stengtis, kad sugrįžtų užsidirbti svetur išvykę vengrai.

„Svarbiausia, kad vyriausybė leidžia valstybės pinigus kampanijai, kuri mums nurodo, ko reikia nekęsti. Ši kampanija prieš solidarumą. Būta kampanijos prieš benamius, prieš gėjus. Taip vyriausybė stengiasi įgyti populiarumo“, – aiškina protesto grupės „Dviuodegio šuns partija“ įkūrėjas Gergo Kovacsas.

G. Kovacso akcija – vyriausybė pastangų parodija, jam nesunkiai per internetą pavyko surinkti lėšų savo plakatų serijai. Vienas pasirodė ir Vienoje, kur daug vengrų uždarbiauja, kitą žada kabinti Londone. Aktyvistai juokauja, kad emigracija Vengrijai esą didesnė problema negu bėgliai, tad vyriausybė turi statyti užtvarą ir Vengrijos pasienyje su Austrija, kad vengrus sulaikytų.

Bet tikra užtvara kyla pasienyje su Serbija, ji turėtų būti 175 kilometrų ilgio.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Pasaulyje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...